TÜSİAD desteğiyle, Düşyeri tarafından Pepee’nin çizgi film bölümleri hazırlandı. Yeni Pepee bölümleri çocukları merak etmeye, soru sormaya, hayal etmeye ve “icat çıkarmaya” davet ediyor.

Ülkemizin yenilikçilik kapasitesinin ve toplumsal refahının yükseltilmesinin kaynağı nitelikli insan gücüdür. Bilim ve teknolojide ileriye giden ülkeler ekonomilerini de daha güçlü bir hale getiriyorlar. Dijitalleşme ile birlikte her şeyin olağanüstü bir hızla değiştiği dünyamızda teknolojik ve sosyal gelişmelere paralel olarak meslekler ve işler de değişiyor. Çocuklarımızın yakın gelecekteki iş yaşamları bugünkünden çok farklı olacak.

Bu çok yakın geleceğe hazır olmak için en çok ihtiyaç duyulan becerilerin başında “fen-teknoloji-mühendislik-matematik ve sanat” geliyor. STEM+A olarak adlandırılan bu beş alanın birbiriyle bağlantılı şekilde ele alınması analitik düşünme, problem çözme ve icat yapma yeteneklerini geliştiriyor. STEM+A ile icatların ve yeniliklerin önü açılıyor.

Bu anlayışla TÜSİAD, 2014 yılından bu yana, çocuklara ve gençlere, öğretmenlere, iş dünyasına, politika yapıcılara ve kamuoyuna yönelik STEM+A konusunda çeşitli projeleri işbirlikleriyle hayata geçiriyor. Bu kapsamda çocuklara yönelik olarak, TÜSİAD desteğiyle, Düşyeri tarafından Türkiye’nin fenomen çizgi film kahramanı Pepee’nin çizgi film bölümleri hazırlandı. Yeni Pepee serüvenlerinde TÜSİAD çocukları merak etmeye, soru sormaya, hayal etmeye ve icat çıkarmaya davet ediyor.

“Merak et, soru sor, hayal et, icat çıkar”

#23Nisan’da TÜSİAD’ın desteğiyle @dusyeri’nin hazırladığı yeni @pepee bölümleri çocuklara hediye!

#TÜSİADSTEM +A
#DowChemical @IntelTurkiye @zorluholdingtr @LAVTURKIYE
https://youtu.be/W7DjnTEmDiU

TÜSİAD desteğiyle, @dusyeri’nin hazırladığı yeni @pepee bölümleri çocukları merak etmeye, soru sormaya, hayal etmeye ve “icat çıkarmaya” davet ediyor.

#23Nisan #TÜSİADSTEM +A
#DowChemical @IntelTurkiye @zorluholdingtr @LAVTURKIYE
https://youtu.be/3V8Cu_DDtKs

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz