Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), “Sürdürülebilir Fon Yönetimi ve Sistemleri” projesiyle Avrupa Birliği desteğiyle yürütülen “Sivil Toplum Destek Programı II”kapsamında hibe almaya hak kazandı.

2000 yılından bu yana çoğunluğu şehir dışından gelen ve ekonomik nedenlerle tedavileri aksama riski taşıyan çocuklara uygun tedavi ortamının yaratılmasını sağlamak için faaliyet gösteren Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), AB Başkanlığı tarafından Avrupa Birliği (AB) desteğiyle yürütülen, Sivil Toplum Destek Programı-II kapsamında, “Sürdürülebilir Fon Yönetimi ve Sistemleri” projesiyle hibe almaya hak kazandı.

KAÇUV, 11 ay sürecek bu Proje ile;

  • Mali kapasitesini güçlendirmek için yeni nesil bireysel destekçi sistemleri geliştirecek,
  • Yüz yüze ve tele-marketing gibi yeni nesil bireysel destekçi sistemleri sayesinde düzenli bireysel bağışçılar kazanılacak, bağışçı süreçleri daha şeffaf ve izlenebilir hale gelecek, bu sayede destekçilerin KAÇUV için güvenilirlik algısı pekişecek,
  • Bireysel destekçi sistemleri bünyesinde geliştirilecek sistem analiz ve raporlamaları neticesinde uzun vadeli kaynak geliştirme stratejileri hazırlamak daha kolay hale gelecek,
  • Proje kapsamında gerçekleştirilecek “Yardımseverlik Maratonu” ile Türkiye’de çocukluk çağı kanserleri hakkında farkındalık oluşturulacak,
  • KAÇUV hem kendi çalışanları hem de farklı STK’lar için kaynak geliştirme eğitim modülleri gerçekleştirecek. Böylece farklı STK çalışanlarının alana yönelik donanım ve analiz becerileri güçlendirilecektir.

Proje faaliyetleri neticesinde düzenli ve sürdürülebilir bir kaynak geliştirme yapısına kavuşan KAÇUV, tedavi gören çocuklar için hedef odaklı çalışmalar yürütüp daha fazla çocuğa umut olacak.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz