Johnson & Johnson Vision’ın çok amaçlı dezenfektan kontakt lens solüsyonu ACUVUE RevitaLens Türkiye’de satışta

ACUVUE™ RevitaLens peroksit kalitesinde dezenfeksiyon ve gün boyu konfor sağlıyor.

İstanbul, 09 Aralık 2019 – Johnson & Johnson Vision’ın çok amaçlı kontakt lens dezenfektan solüsyonu (MPDS) ACUVUE™ RevitaLens Türkiye’de satışa sunulmaya başladı. Johnson & Johnson Vision’ın kontakt lens ürünleri markası ACUVUE ®’nun yeni ürünü olan RevitaLens, peroksit kalitesinde dezenfeksiyon ve gün boyu konfor sağlıyor.

Kontakt lens solüsyonlarının göz bakımı rutininin çok önemli bir parçası olduğunu belirten Johnson & Johnson Türkiye Profesyonel Eğitim ve Gelişim Müdürü Op. Dr. Banu Arslan, “Türkiye’de kontakt lens kullanıcılarının çoğu, günlük dezenfeksiyon gerektiren yeniden kullanılabilir kontakt lensleri tercih ediyor, ancak bazı kullanıcılar dezenfeksiyon konusunu göz ardı edebiliyor. Bu anlamda, çok amaçlı kontakt lens dezenfektan solüsyonu RevitaLens’i ürün portföyümüze katmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Dr. Arslan şöyle devam etti: “ACUVUE™ RevitaLens MPDS, ACUVUE® Oasys with Transitions dahil olmak üzere ACUVUE® ailesinin tüm yeniden kullanılabilir kontakt lensleriyle uyumlu.1 Bu ürün sayesinde kontakt lens kullanıcıları artık daha konforlu bir deneyim yaşayabiliyor. ACUVUE™ RevitaLens MPDS, göz hekimlerine hastalarının kaliteli dezenfeksiyon ve rahatlık kazanacağını bilmenin güvencesini verebilecek denenmiş ve test edilmiş bir solüsyondur.”

ACUVUE™ RevitaLens MPDS, 600’den fazla göz sağlığı profesyonelinden gelen bilgilerle dünya standartlarında mikrobiyologlar ve kontakt lens malzeme uzmanlarıyla birlikte uzun araştırmalar sonucunda geliştirildi.

Solüsyon, peroksit kalitesinde dezenfeksiyon sağlamak için çift dezenfektan teknolojisini kullanıyor2 ve gün boyu rahatlık sağlıyor.3,4 ACUVUE™ RevitaLens MPDS, ciddi göz rahatsızlıklarına sebep olabilecek mikropların (Acanthamoeba gibi) %99,9’undan fazlasını öldürüyor. Lens kutusunda, solüsyon kısmi olarak buharlaşsa bile lensin dezenfeksiyonunu sağlıyor.5,6

ACUVUE™ RevitaLens MPDS, 360 ml boyuyla aralık ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunulmaya başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz