Göz sağlığında dünya lideri Alcon’un sosyal sorumluluk ekibi “Hayata Dokunanlar”, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin bahçesine renk kattı. Alcon Türkiye çalışanlarından oluşan ve gönüllülük esasıyla projeler hayata geçiren “Alcon Hayata Dokunanlar Ekibi” TOFD’nin genel merkezinin bahçesinde yer alan tekerlekli sandalye salıncaklarını tamir etti, boyadı ve bahçe düzenlemesi yaparak çiçekler ekti.

Alcon Hayata Dokunanlar Ekibi’ne liderlik eden Alcon Türkiye İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü Aydan Göç TOFD ile hayata geçirdikleri projeyle ilgili “TOFD’nin, engellilerin sosyal yaşama tam ve etkin katılımı amacıyla yürüttükleri çalışmaları ve kampanyaları takip ediyoruz. “Hayata Dokunanlar” ekibi olarak zaten güzel olan bahçelerini ufak dokunuşlarla daha keyifli hale getirdiğimiz ve bir nebze de olsun Omurilik Felçlilerinin ve ailelerinin vakit geçirdiği bir alana renk kattığımız  için çok mutluyuz. Bugün hep birlikte fiziki emeğimiz ile yaptığımız çalışmaların yanı sıra, Alcon Türkiye ailesi olarak derneğin yıllardır başarıyla yürüttüğü plastik kapak toplama kampanyasına da sene başından beri destek oluyoruz. Sene sonuna kadar umuyoruz ki bizler de şirket olarak topladığımız kapaklarla tekerlekli sandalyesine kavuşmayı bekleyenlerin hayatla buluşmasına vesile olacağız. Bu vesileyle bir kez daha tüm dernek çalışanlarına bugün bize gösterdikleri misafirperverlikleri ve gönüllü ekibimize de emekleri için tekrar teşekkür ederim” dedi.

Alcon hakkında

Alcon, insanların daha iyi görmelerine yardımcı olmaktadır. Yetmiş yılı aşkın bir miras ile göz sağlığında dünya lideri olarak, görmeyi iyileştirmek ve insanların hayatlarını güzelleştirmek için en geniş ürün portföyünü sunuyoruz. Cerrahi ile Kontakt Lens ve Bakım Ürünleri iş birimlerimizin ürünleri ile, her yıl 140’ı aşkın ülkede katarakt, glokom, retina hastalıkları ve refraktif kusurlar gibi rahatsızlıklar ile yaşayan 260 milyondan fazla kişinin yaşamlarına dokunuyor. 20.000’i aşkın çalışanımız; yenilikçi ürünler, göz sağlığı profesyonelleri ile iş birliği ve kaliteli göz sağlığı hizmetlerine erişimi ilerleten programlar ile yaşam kalitesini artırıyor. Daha detaylı bilgi için www.alcon.com ve www.tr.alcon.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz