Geçtiğimiz yıl “Alcon Göz Sağlığında Mükemmeliyetçilik Akademisi” adı altında 10. kez gerçekleşen eğitim toplantısı, bu yıl itibariyle artık yoluna “Alcon Deneyim Akademisi” olarak devam ediyor.

Dünyada göz sağlığının her aşamasında öncülük yaptığı çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Alcon, insanların daha iyi görmesine yardımcı olmak ve yaşam kalitesini artıran yenilikçi ürünler sunmak misyonuyla düzenlediği Alcon Deneyim Akademisi’ni, 23-24 Mart tarihlerinde Swissôtel Büyük Efes İzmir’de, alanında uzman ve asistan göz hekimlerinin katılımı ile gerçekleştirdi. Bu yıl ki akademide 26 konuşmacı hekim, bilimsel ve klinik tecrübelerini katılımcı göz hekimleri ile paylaştı.

Dünyada Alcon’un aktif olarak çalışmalarını sürdürdüğü 78 farklı ülkede de gerçekleştirilen eğitim toplantılarında göz sağlığı ile ilgili pek çok konu masaya yatırılıyor. Zenginleşen içeriğiyle, iki gün süren Alcon Deneyim Akademisi’nde 12 farklı oturum ve 5 panel katılımcıların yoğun ilgisiyle geçekleştirildi. Katılımcı göz hekimlerinin bilimsel eğitim ihtiyaçları doğrultusunda her yıl konuları güncellenen etkinlikte bugüne kadar toplam 1300’ün üzerinde göz hekimi; konuşmacı, panelist ve katılımcı olarak yer aldı.

İlk gün; Temel kontakt lens bilgisi, Kornea ve oküler yüzey, Keratokonus hastalarında kontakt lens tedavisi, Kontakt lens hastası ile iletişimin önemi gibi eğitimlerin yanı sıra “Kontakt Lens Uygulamaları” adlı oturum büyük ilgi gördü.

İkinci gün ise bilimsel programda; Kontakt lenste olmazsa olmazlar nelerdir?, Kontakt lenste klinik çalışmalar ve Gelecekte kontakt lensler adlı oturumlar ile “Kontakt Lens Ürün Yelpazesine Klinisyen Yaklaşımı” adlı panel gerçekleştirildi.

Alcon Türkiye Vision Care İş Birimi Direktörü Dr. Gökhan Güngör Alcon Deneyim Akademisi’yle ilgili gerçekleştirdiği konuşmasında; “Alcon Türkiye Vision Care ekibi olarak 2009 yılından bu yana akademiyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl da her yıl olduğu gibi; göz hekimlerimizin yumuşak kontakt lens ve bakımı ile ilgili mesleki gelişimlerine en güncel klinik bilgilerle katkıda bulunduk ve hastaların göz sağlığı ile yaşam kalitelerinin artırılması için en uygun çözümleri göz hekimlerimiz ile paylaştık. Akademide bize destek olan 26 konuşmacı hekimlerimiz ile bilimsel ve klinik tecrübelerini bizlerle paylaşan tüm katılımcı göz hekimlerimize buradan teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Keyifli bahar havası eşliğinde geçen akademi, Türkiye’nin her yerinden İzmir’e konuk olan moderatör hekimler ve katılımcılara Alcon tarafından özel olarak düzenlenen sertifika dağıtım töreni ile sonlandı.

Sertifikalarını, konuşmacı hekimlerden özel olarak alan katılımcılar, Alcon Deneyim Akademisi’nin Türkiye’de kontakt lensin sağlıklı kullanımına yönelik çalışmalara öncülük ettiğini vurgulayarak, her yıl gerçekleşen iki günlük bu eğitimlerin önce kendileri, sonra hastaları için çok faydalı olduğunu belirttiler.

Alcon hakkında

Göz sağlığında dünya lideri ve bir Novartis şirketi olan Alcon; insanların görüşünü ve yaşamlarını iyileştiren geniş bir ürün portföyü sunuyor. Alcon ürünleri her yıl katarakt, glokom, retinal rahatsızlıklar ve refraktif kusurlarla yaşayan 260 milyondan fazla insanın hayatına dokunuyor. Hâlâ göz sağlığı ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler bekleyen milyonlarca insan olduğunun bilinciyle Alcon, yenilikçi ürünler sunarak göz sağlığını yeniden şekillendirmek amacını taşıyor. Bunu da göz sağlığı uzmanlarıyla işbirliği ve kaliteli göz sağlığı hizmetlerine erişimin artırılması vasıtasıyla hayata geçiriyor.

Daha fazla bilgi için, www.tr.alcon.com ve www.alcon.com sayfalarını ziyaret edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz