İlaç endüstrisinde 22 yıldan fazla deneyime sahip olan Amgen TMEA Bölgesi Stratejik Operasyonlar, Pazar Erişim ve Fiyatlandırma Direktörü Dr. Ahu Yazıcı, Amgen Kıtalararası Bölgesi Genel Tedaviler Pazarlama ve Ticari Operasyonlar Direktörü olarak atandı. Dr. Yazıcı yeni görevine Amgen’ın Amerika’daki genel merkezinde devam edecek.

Amgen TMEA Bölgesi Stratejik Operasyonlar, Pazar Erişim ve Fiyatlandırma Direktörü Dr. Ahu Yazıcı, Amgen Kıtalararası Bölgesi Genel Tedaviler Pazarlama ve Ticari Operasyonlar Direktörü olarak atandı. Osmangazi Tıp Fakültesi’nden Yüksek Lisans derecesi ile mezun olan Yazıcı, INSEAD pazarlama programının yanı sıra CEDEP Genel Yönetim Programı ve Aston Amerikan Üniversitesi’nde eMBA programını tamamladı. Medikal, Pazarlama, Pazar Erişim ve Fiyatlandırma alanlarında 22 yıldan fazla deneyime sahip olan Dr. Yazıcı, Bristol Myers Squibb’te hematoloji portfoyünden sorumlu Global Hematoloji Direktörü, Türkiye Genel Müdürü ve Avrupa Pazarları İmmünoonkoloji Liderliği gibi farklı görevlerde bulundu.

BMS’teki 11 yılı aşkın çalışmasının ardından Nisan 2018’de Amgen’a katılan Dr. Ahu Yazıcı, TMEA (Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika) bölgesinde yenilikçiliği teşvik eden, yeni markaların başarılı bir şekilde lansmanını sağlayan ve fırsatları yakalayan müşteri odaklı ticari stratejiyi sağlamaktan sorumlu Stratejik Operasyonlar, Pazar Erişim ve Fiyatlandırma Direktörü olarak görev yaptı. Dr. Yazıcı’nın Amgen Genel Tedaviler Pazarlama ve Ticari Operasyonlar Direktörü olarak görev yeri ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Amgen Global Merkezi’nin yer aldığı Thousand Oaks olacak. Gerekli işlemlerinin tamamlanmasının ardından eşi ve iki çocuğu ile birlikte önümüzdeki günlerde Amerika’ya taşınmayı planlayan Dr. Yazıcı, yeni görevine Temmuz 2019 itibariyle başlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz