Amgen ve Amgen Vakfı COVID-19 pandemisinden etkilenen toplulukların kritik ihtiyaçlarını ele almaya yönelik ABD’deki ve küresel ölçekteki mücadele çabalarını desteklemek için ilk etapta 12,5 milyon dolar yardımda bulunacağını duyurdu.

Kaynaklar, Amgen’in ABD ve uluslararası topluluklarındaki acil durum müdahale çabalarını, hasta odaklı kuruluşların kendi yanıt girişimlerini, doğrudan yardım ve uluslararası tibbi kuruluşlarının uluslararası yardım çabalarını desteklemek için kullanılacak. Amgen Vakfı ayrıca yardım çabalarına katkıda bulunmak isteyen dünya çapındaki Amgen çalışanlarının desteklerine eşdeğer tutarda bağış yapacak.

Amgen yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Robert A. Bradway şöyle konuştu: “COVID-19 pandemisi, dünyanın her yerindeki insanlar, hükümetler ve sağlık sistemleri için şimdiye dek eşi görülmemiş zorluklara yol açıyor. Bu durum, virüsün yayılmasını yavaşlatmaya ve doğrudan etkilenen kişilere yardımcı olmaya yönelik toplumsal önlemleri her yerde acil olarak desteklemek gerektiğini de ortaya koyuyor. Bu taahhüdümüzle ön saflarda mücadele eden kuruluşların acil ihtiyaçlara cevap vermesine yardımcı olmayı ve bir yandan da topluluklarımızın uzun vadeli ihtiyaçlarını daha iyi anlamaya başlayacağımızı umuyoruz.”

Amgen Vakfı, desteklediği LabXchange™ ve Khan Academy’nin online öğrenim sitesi dahil çeşitli ücretsiz online öğrenme programlarını okulların kapalı olduğu bu dönemde öğrencilerin bilim eğitimlerine devam etmelerine yardımcı olmak için kullanıma sunuyor. Harvard Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ile birlikte geliştirilen ücretsiz online bilim eğitimi platformu LabXchange, kullanıcılara kişiselleştirilmiş eğitim, sanal laboratuvar deneyimleri ve küresel bilim topluluğu genelinde networking fırsatlarına erişim imkanı sunuyor. Khan Academy de Amgen Vakfı’nın desteğiyle biyoloji alanındaki içeriğini 300’den fazla video, 80 egzersiz seti ve 195 makaleye çıkarmış bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz