2001 yılından beri Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alanAstraZeneca, 2019 sonuçlarına göre 2018’deki genel sonucunun üstüne çıkarak çevresel raporlama, iş göstergeleri, sosyal raporlama ve sağlık sonuçlarına katkı alanlarında tam puan aldı. Şirket 18’inci kez Dow Jones Endeksi’nde yer aldı.

En uzun soluklu karşılaştırmalı küresel sürdürülebilirlik değerlendirme sistemi Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nin (DJSI) 2019 sonuçları açıklandı. 2001 yılından beri DJSI endeksinde yer alan AstraZeneca; çevresel raporlama, iş göstergeleri, sosyal raporlama ve sağlık sonuçlarına katkı alanlarında tam puan alarak geçen seneki başarısını daha da ileri taşıdı. Şirketlerin ekonomik, sosyal ve çevresel performansını detaylı bir şekilde analiz eden DJSI, bugün kurumsal sürdürülebilirlik açısından altın standart ve yatırımcılar için de çok önemli bir referans noktası olarak kabul ediliyor.

AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Serkan Barış, şirketin başarısı hakkında şunları söyledi: “Bu prestijli endeksteki başarılarımıza yenilerini eklememiz, AstraZeneca’nın sürdürülebilirliğe verdiği büyük önemi gösteriyor. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda çevresel raporlama, iş göstergeleri, sosyal raporlama ve sağlık sonuçlarına katkı alanlarında tam puan aldığımız için gururluyuz. Dow Jones Endeksi’ne ek olarak FTSE4Good Endeks Serisi’nde 2019 yılında bir kere daha yer almaya hak kazandık. Çevre, sosyal ve denetim alanlarındaki çalışmalarımızın bu şekilde ödüllendirilmesi bizleri daha da motive ediyor. AstraZeneca olarak daha sürdürülebilir bir çevre ve topluma katkı için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz