Bayer ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından 2011 yılından beri yürütülen Bayer Genç Bilim Elçileri projesi kapsamında bugüne kadar 140 Bayer çalışanı gönüllü Bilim Elçisi oldu.

Gönüllü Bayer çalışanlarından oluşan bu yılki ekip, Ümraniye Şehit Sevgi Yeşilyurt İlköğretim Okulu’nda 400’e yakın çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Bayer ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle ilköğretim çağındaki çocukların bilime merak duymasını sağlamak amacıyla yürütülen Bayer Genç Bilim Elçileri projesine Bayer çalışanları da gönüllü olarak destek veriyor. Projeye gönüllü elçi olarak dahil olabilmek için çalışanlar Bilim okuryazarlığı eğitimine katılıyorlar. TOG tarafından verilen eğitimde gönüllülük kavramı ve çocuklarla iletişime dair paneller düzenlenirken, projeye ait deneyler de uygulanıyor.

Bilim okuryazarlığı eğitimini tamamlayan bu yılki Bayer Gönüllü Ekibi,Ümraniye Şehit Sevgi Yeşilyurt İlköğretim Okulu’na ilk ziyaretini gerçekleştirdi. Gönüllü Bayer çalışanları 2018-2019 eğitim öğretim dönemi sonuna kadar yaklaşık 400 çocukla bilimin eğlenceli dünyasını keşfetmeyi hedefliyor.

Bugüne kadar 36 bini aşkın çocukla bir araya gelen Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi 2019 yılında ilkokul çağındaki 5.000 çocukla buluşarak, onları gelecekte bilim insanı olma yönünde yüreklendirmeyi amaçlıyor. Proje bu yıl Ankara, Bingöl, Bolu, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kahramanmaraş ve Niğde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri‘nin belirlediği ilkokullarda gerçekleştirilecek.

Bayer Hakkında

Bayer, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. Ürün ve hizmetleri, insanlığa faydalı olabilmek ve giderek artan ve yaşlanmakta olan küresel nüfusun ortaya çıkardığı büyük zorlukların üstesinden gelmeyi desteklemek amacıyla tasarlanmıştır. Bayer Grup, aynı zamanda inovasyon ve büyümeyle değer yaratmayı ve kazanma gücünü artırmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan şirket, Bayer markası ile tüm dünyada güven, kalite ve güvenilirliğin timsali olmuştur. 2018 mali yılı itibarıyla 117 bine yakın çalışana ve 39,6 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in, yıllık sermaye harcaması 2,6 milyar Avro, Ar-Ge harcaması ise 5,2 milyar Avro düzeyindedir. Daha fazla bilgiye www.bayer.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz