Bayer ve Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliğiyle yürütülen Tarım İnovasyon Kampı bu yıl Adana’da Çukurova Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşti. Tarım İnovasyon Kampı kapsamında lise öğrencileri, Bayer çalışanlarından oluşan gönüllü mentorlar eşliğinde 10’ar çalışma takımı oluşturdular ve“Doğal Kaynakları Koruyarak Tarımda Verimliliği Artırma” konusunda girişimci fikirler ve çözümler üreterek yarıştılar.

Bayer, Tarım İnovasyon Kampı ile lise öğrencilerine tarım sektörünü eğlenceli şekilde tanıtarak gelecekteki potansiyel kariyer fırsatlarını göstermeyi hedefliyor. Ayrıca gençlerin ekip çalışması, sosyal beceri ve girişimcilik yeteneklerini geliştirebilmeleri için onlara destek olmayı amaçlıyor. Bayer Türkiye Tarım Ürünleri Pazarlama Müdürü Cem Kotaman, IT İnovasyon Danışmanı Gökay Kılıç, Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik Ören ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Çağdaş Civelek’in konuşmacı olarak yer aldığı Tarım İnovasyon Kampı panelinde Bayer Tarım Ürünleri Ürün Geliştirme ve Ruhsatlandırma Ülke Müdürü Akın Aksoy: “Girşimcilik alanında gençleri yüreklendirmek adına önemli bir iş birliği yaptığımızı düşünüyorum” dedi. Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik Ören ise görüşlerini “Gençlerimizin düşünen, üreten ve farklı sektörlerde girişimci bakış açısıyla yaklaşım geliştirebilen bireyler olmasını amaçlıyoruz” şeklinde ifade etti.

Bayer Türkiye Tarım Ürünleri Doğu Bölgesi Satış Müdürü Onur Demir, Üretici Faruk Karabucak, Adana Ticaret Odası Genel Sekreteri İsmet Yalçın, Çukurova Üniversitesi Kuluçka Merkezi Müdürü Prof. Dr.Selçuk Çolak ve Akın Aksoy’dan oluşan jüri üyelerinin çalışma takımlarını değerlendirdiği Tarım İnovasyon Kampı’nda birincilik ödülünü üretikleri robotla Young Attempt, ikincilik ödülünü dijital tarım fikriyle Gaia ve üçüncülük ödülünü ise toprak arazileri ile ilgili çalışmasıyla Kap isimli grup kazandı.

Bayer Hakkında

Bayer, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. Ürün ve hizmetleri, insanlığa faydalı olabilmek ve giderek artan ve yaşlanmakta olan küresel nüfusun ortaya çıkardığı büyük zorlukların üstesinden gelmeyi desteklemek amacıyla tasarlanmıştır. Bayer Grup, aynı zamanda inovasyon ve büyümeyle değer yaratmayı ve kazanma gücünü artırmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan şirket, Bayer markası ile tüm dünyada güven, kalite ve güvenilirliğin timsali olmuştur. 2018 mali yılı itibarıyla 117 bine yakın çalışana ve 39,6 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in, yıllık sermaye harcaması 2,6 milyar Avro, Ar-Ge harcaması ise 5,2 milyar Avro düzeyindedir. Daha fazla bilgiye www.bayer.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Genç Başarı Eğitim Vakfı Hakkında

1999 yılında kurulan Genç Başarı Eğitim Vakfı, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Genç Başarı Eğitim Vakfı, iş dünyası gönüllülerinin programlara aktif katılımlarını sağlayarak iş dünyası ve eğitim arasında köprü kurmaktadır.

İş Dünyası Gönüllüleri, okullarda Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından uygulanan programlar içerisinde aktif rol oynayarak öğrencilerle tecrübelerini, bilgilerini paylaşıyor ve öğrencilere mentorluk yapıyor. Bu sayede, öğrenciler iş dünyasına hazırlık için gerekli bilgi ve donanıma erken yaşlarda sahip oluyor. Vakıf ilköğretimden üniversite son sınıfa kadar farklı yaş gruplarına göre ‘yaparak öğrenme’ temelli eğitim programları tasarlamakta ve uygulamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz