• Hayvan Dostu Bi’yer Platformu, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde “Hikayenin Kahramanı Ol” farkındalık projesini başlattı.
  • Bayer Hayvan Sağlığı Bölümü 1000’e yakın köpeğin parazit ile mücadelesine destek verdi.

İstanbul, 4 Ekim 2019 – Bayer’in, kedi ve köpek sahiplerini hayvan sağlığı ve bilinçli hayvan sahipliği konusunda bilgilendirmek amacıyla 2016 yılında hayata geçirdiği “Hayvan Dostu Bi’Yer” Platformu, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, hayvanseverleri “Hikayenin Kahramanı Ol” farkındalık projesi ile Yedikule Hayvan Barınağı’nda bir araya getirdi.

Minik dostlarımızın sağlıklı bir yaşam sürebilmesine ve parazit ile mücadelenin önemine dikkat çekmek için hayata geçirilen farkındalık kampanyasında, Türkiye’nin tek gönüllü hizmet veren barınağı Yedikule Hayvan Barınağı’nda maskot olan köpeklerin hayat hikâyeleri, #hikayeninkahramanıol hashtag’i ile sosyal medyada ünlü hayvansever fenomenler tarafından paylaşıldı; parazitlere karşı alınabilecek önlemler ve tedavi süreçleri ile ilgili faydalı bilgiler vurgulandı.

Proje kapsamında, Bayer Hayvan Sağlığı Bölümü 1000’e yakın köpeğin parazit ile mücadelesine destek verdi ve gün içerisinde birbirinden farklı etkinliklerle parazit farkındalığı konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Hayvanseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, geleceğin yetişkinleri çocuklara,hayvan sevgisini aşılayacak ve onları evcil hayvan sağlığı ile ilgili bilgilendirecek minik sürprizlere de yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz