Gerçekleşen işbirliği, hayvan sağlığı ve beslenme konusunda sıradışı teknolojilerin ve uygulamaların geliştirilmesine odaklanıyor.

Bayer Hayvan Sağlığı GmbH ve Nutreco küresel bir araştırma ve geliştirme işbirliği anlaşması imzalayarak, hayvan sağlığı ve hayvan besleme endüstrileri için yeni teknolojilerin ve uygulamaların geliştirilmesini hedefliyor.

Bayer Hayvan Sağlığı İlaç Keşfi Başkanı, Dış İnovasyon ve Veterinerlik Müdürü Dr. Douglas Hutchens anlaşmayla ilgili olarak “Bugünkü anlaşma, çiftlik hayvanlarında yenilikçiliği teşvik etmek için güçlü bağlılığımızı daha da belirginleştiriyor. Nutreco ile güçlerimizi birleştirmek, yenilikçi kapasitemizi artıracak ve müşterilerimiz için yeni çözümler geliştirmemizi hızlandıracaktır. Çiftlik hayvanlarının sağlığını ve refahını arttırmayı ve ayrıca sütçülük ve sığırcılık alanında sürdürülebilir kalkınmaya destek olmak istiyoruz.” dedi.
Bayer Hayvan Sağlığı ve Nutreco, sektörde oyun değiştiren çözümler geliştirme konusunda ortak bir amacı paylaşıyor ve bu doğrultuda çiftlik hayvanlarının beslenme ve sağlık performansını artırarak hayvan refahını ve sürdürülebilir çiftlik karlılığını desteklemeyi öngörüyor. Gerçekleşecek ilk ortak projede, sütçülük ve sığırcılık alanında gastrointestinal sağlık için yenilikçi çözümler geliştirmeye odaklanılacak.

Proje, Nutreco’nun hayvan besleme bölümü Trouw Nutrition tarafından yürütülecek. Trouw Nutrition İnovasyon Direktörü Saskia Korink“Bayer gibi bir şirketle ortaklık kurmak ve bu alanda büyük atılımlar yapmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Bilgi birikimimizi ve yeteneklerimizi bir araya getirerek, önemli adımlar atabilir ve çiftçilerin hayvan refahını önceliklendirerek sürdürülebilir bir şekilde işlerini büyütmelerine destek olabiliriz.” dedi.

Gerçekleşen işbirliği, Bayer Hayvan Sağlığı ve Nutreco’nun çiftlik hayvanları ürünlerini ve çözüm portföylerini güçlendirmesini sağlayacak.

Bayer Hakkında

Bayer, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. Ürün ve hizmetleri, insanlığa faydalı olabilmek ve giderek artan ve yaşlanmakta olan küresel nüfusun ortaya çıkardığı büyük zorlukların üstesinden gelmeyi desteklemek amacıyla tasarlanmıştır. Bayer Grup, aynı zamanda inovasyon ve büyümeyle değer yaratmayı ve kazanma gücünü artırmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan şirket, Bayer markası ile tüm dünyada güven, kalite ve güvenilirliğin timsali olmuştur. 2018 mali yılı itibarıyla 117 bine yakın çalışana ve 39,6 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in, yıllık sermaye harcaması 2,6 milyar Avro, Ar-Ge harcaması ise 5,2 milyar Avro düzeyindedir. Daha fazla bilgiye www.bayer.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz