• Bayer Türk, yenilenen Merkez Ofisi ile çevre dostu LEED Gold bina sertifikası almaya hak kazandı.
  • Bayer Türk, dünyanın sınırlı doğal kaynaklarını gözeterek tasarladığı Merkez Ofis projesinde, çevre ve insan dostu birçok özelliği proje kapsamına dâhil ederek LEED Gold sertifikasının gerektirdiği tüm kriterleri karşılıyor.

İstanbul, 6 Mart 2019 – Bayer Türk, Umraniye’de bulunan ve yenilenen Merkez Ofisi ile LEED Gold sertifikası alarak, insan ve çevre dostu bir bina olduğunu kanıtladı. Enerji ve su gibi doğal kaynakların verimli kullanımı, sürdürülebilir araziler, kullanılan malzeme ve kaynakların niteliği gibi çeşitli kriterleri karşılayan Merkez Ofis Projesi ile Bayer Türk, enerji ve su giderlerini minimuma indiriyor ve sürdürülebilirliği ön planda tutuyor.

Bayer Türk, yenilenen Merkez ofisi ile yüzde 45 oranında su tasarrufu sağlıyor, merkezi ısıtma ve soğutma sistemleri ile enerji verimliğini hedefliyor. Ayrıca, sürdürülebilir arazi konusunda kullanıcıların yeni kaynakları tüketmeden bulunduğu ortamda, yaşam gereksinimlerini yürüme mesafesinde karşılayabilmelerine olanak tanıyor. Buna ilave olarak, bina tasarımında iç mekan yerleşimi planlanırken sık kullanılan alanlardaki kullanıcıların gün ışığından ve manzara görüşünden optimum düzeyde faydalanmalarına olanak sağlayacak çözümlere yer veriliyor.

Alman Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından 1998 yılından beri geliştirilen LEED (Leadership in Energy and Environmental Design/ Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) sertifikasyonu dünyada en çok tercih edilen Çevreye Duyarlı Yapı Sertifikası olarak; su verimliliği, enerji ve atmosfer, sürdürülebilir araziler, malzeme ve kaynaklar, ulaşım, iç mekân kalitesi ve inovasyon gibi kriterleri karşılayan binalar için veriliyor.

Bayer Hakkında

Bayer, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. Ürün ve hizmetleri, insanlığa faydalı olabilmek ve giderek artan ve yaşlanmakta olan küresel nüfusun ortaya çıkardığı büyük zorlukların üstesinden gelmeyi desteklemek amacıyla tasarlanmıştır. Bayer Grup, aynı zamanda inovasyon ve büyümeyle değer yaratmayı ve kazanma gücünü artırmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan şirket, Bayer markası ile tüm dünyada güven, kalite ve güvenilirliğin timsali olmuştur. 2018 mali yılı itibarıyla 117 bine yakın çalışana ve 39,6 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in, yıllık sermaye harcaması 2,6 milyar Avro, Ar-Ge harcaması ise 5,2 milyar Avro düzeyindedir. Daha fazla bilgiye www.bayer.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz