Dünyanın önde gelen medical teknoloji şirketi Becton Dickinson (BD) Türkiye tarafından sağlık hizmetlerinde yüksek standartlara ulaşılması ve sağlık profesyonellerinin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek adına hayata geçirilen BD Sağlık Öncüleri Programı 6. yılını geride bıraktı. Program kapsamında bugüne kadar 100 binden fazla sağlık çalışanına eğitim verildi.

Program kapsamında BD Sağlık Öncüleri; Laboratuvar, Acil, Yoğun Bakım, Cerrahi, Poliklinik ve Servislere özel olarak hastane enfeksiyonları, iğne batma ve kesici-delici alet yaralanmaları, doğru numune yönetimi, kan kültürü alım teknikleri, doğru ilaç uygulamaları, damar erişim yönetimi, akan hücre ölçer prensipleri, hücre veri analiz yöntemleri, fıtık tedavisi, doğru insulin enjeksiyon tekniği ve bunun diyabet yönetimindeki önemini anlatan konularda eğitimler veriyor ve ödül programları düzenliyor.

Hedefleri arasında, iyi ve güvenli uygulamalara yönelik programlar sunmanın ötesinde; pazar şekillendirme politikaları ile erişimi artırmak, halk sağlığını doğrudan ilgilendiren konularda farkındalık yaratmak ve alanında uzman bir ekip yaratmak yer alan BD Sağlık Öncüleri için BD Türkiye Genel Müdürü Ayşe Şanlıoğlu, “Şirket olarak amacımız Türkiye’de sağlığı geliştirmek ve bunu sadece satış ekiplerimizle değil; pazarlama, operasyon, finans, insane kaynakları, kamu ilişkileri vb. bütün ekiplerin yer aldığı tek bir takım olarak gerçekleştirebiliriz. Türkiye’de sağlığı geliştirme misyonuyla var gücümüzle çalışıyoruz. Hepimiz her yeni güne aynı misyon ve amaçla başlıyor, bunu gururla yerine getiriyoruz. Bu kapsamda sektöre yön veren lider pozisyonumuz ile hareket ederken dokunabildiğimiz her paydaşımızı harekete geçirmek adına çaba sarf ediyoruz. Her anlamda yenilikçi ve güvenilir bir çözüm ortağı olma konumumuzu her geçen gün güçlendiriyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz