Diyabet, Obezite, hemofili, büyüme bozuklukları tedavilerinin öncü global sağlık şirketi Novo Nordisk’in Türkiye çalışanları, sporun kaliteli yaşama katkısına dikkat çekmek için TEAM1 Diyabetli Koşu Takımı ile birlikte yeni bir gönüllü projeyi gerçekleştirdi. TEAM1 Kaptanı Gürkan Açıkgöz yaklaşık bir yıldır Büyükada’da maddi imkanları yeterli olmayan ailelerin çocuklarına koşu liderliği yaparken, Novo Nordisk Türkiye gönüllüleri de çocukların spor ihtiyaçlarını temin etti

Dünyanın 80 ülkesinde faaliyet gösteren 96 yıllık vakıf şirketi Novo Nordisk’in Türkiye çalışanları Birlikteysek Hayatlar İyileşir” diyerek harekete geçti ve Diyabetli Koşu Takımı TEAM1 ile birlikte yeni bir gönüllü projeye imza attı. TEAM1 ekibinin koştuğu Ultimate Büyükada yarışında Büyükadalı çocuklarla buluşan Novo Nordisk Türkiye gönüllüleri, 35 çocuğa gönüllü destek vererek spor malzemeleri ihtiyaçlarını karşıladı. Yarış günü TEAM1 standında spora gönül veren çocuklarla buluşan gönüllüler, gün boyu birlikte zaman geçirdi.

Türk Diyabet Cemiyeti (TDC) tarafından Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle hayata geçirilen TEAM1; katıldığı yarışlar, seminer ve toplantılar ile bugüne kadar 11.5 milyon kişiye ulaştı. Daha önce koşu yapmamış Tip 1 diyabetli bireylerden oluşan TEAM1 ekibi diyabetlilerin hayatını iyileştirmeye devam ederken, kendi sosyal sorumluluk çalışmalarını da hayata geçiriyor.

Takım kaptanı Gürkan Açıkgöz Adalar Kent Konseyi’nin daveti ile yaklaşık bir yıldır Büyükada’da maddi imkanları yeterli olmayan ailelerin çocuklarına koşu liderliği yapıyor. Novo Nordisk Türkiye çalışanları da bu çocukların spor için ihtiyaç duydukları malzemeleri gönüllü sağlayarak Team1 ekibinin yanında yer aldı.

TEAM1 Kurulduğu Ocak 2018’den bugüne, Runatolia, Tuz Gölü, Likya, İstanbul maratonları, İzmir Wings for Life, Ultimate Cunda yarışı ve Takım Kaptanı Gürkan Açıkgöz’ün başarıyla tamamladığı “5 Kıtada 5 Ultra Maraton” ile diyabete dikkat çekmeyi başardı. Takım yaz dönemi sonrası ilk yarışını ise 29 Eylül 2019’da Ultimate Büyükada’da koştu.

Novo Nordisk Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Didem Özkan etkinlikle ilgili şöyle konuştu:

“Novo Nordisk çalışanları tüm dünyada Take Action (Harekete Geç) çağrısı kapsamında gönüllü projeler yürütüyor. Türkiye çalışanlarımız da “Birlikteysek Hayatlar İyileşir” diyerek Team1 ekibi ile sinerji yarattı ve Büyükadalı onlarca çocuğu mutlu etti. Diyabet ve obezite gibi hastalıkların önlenmesinde en büyük etken olan aktif yaşam tarzını teşvik etmek için şirket olarak bir çok projeyi destekliyoruz. İnsan hayatını iyileştirmeye kendini adayan çalışanlarımız da bu gönüllülük projesi ile hem çocukları spor yapmaya teşvik etti hem de Büyükada’daki bu etkinlikte koşan TEAM1 ekibini destekledi. Şirketimizin en büyük hissedarı olan Novo Nordisk Vakfı, kurulduğundan bu yana insani ve bilimsel amaçlı çalışmalara destek veriyor. Bizler de aynı bakış açısıyla çalışanlarımızla birlikte gönüllülük esasına dayalı çeşitli projeler üretiyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz