Boehringer Ingelheim; Sahraaltı Afrika Bölgesi’ndeki çalışma modelini yeniledi. Kenya merkezli hayata geçen yeni çalışma modelinin “Dönüşüm Süreci Lideri” rolüne Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü Evren Özlü getirildi.

Özlü, 2016 yılından beri sürdürdüğü Türkiye Genel Müdürü görevinin yanında, yeni organizasyondan da sorumlu olarak dönüşüm sürecinin sürekliliğini sağlayacak. Sahraaltı Afrika Bölgesinin Kenya’daki yeni merkezde konumlanmasının 1 Temmuz 2020’ye kadar tamamlanması öngörülüyor.

“Nesiller boyu sürdürülebilir sağlığı hastalara ulaştırmayı hedefliyoruz”

Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü Evren Özlü bölgedeki yeni yönetim stratejisiyle ilgili olarak; “Sahraaltı Afrika, sağlığa erişim anlamında önemi her geçen gün artan bir bölge. Bu nedenle META Bölgesi yönetimi; yerel sağlık ihtiyaçlarına yanıt vermek ve paydaşlarımıza daha yakın olmak için Medikal, Pazara Erişim gibi tüm rolleri Kenya merkezli Sahraaltı Afrika Bölgesi’ne taşıma kararı aldı” dedi.

Bu dönüşümün bölge için kritik öneme sahip olduğunun altını çizen Özlü, “Dönüşüm Süreci Lideri olarak atanmaktan büyük onur duyduğum bu proje ile, META Bölgesi olarak uzun vadeli sürdürülebilir sağlığa erişimi hedefliyoruz. Bu nedenle Kenya’daki bu değişimin odaklı ve sağlam bir dönüşüm süreci içinde gerçekleşmesi ve dönüşümün kesintisiz olması için gereken tüm altyapıyı sağlayacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz