Boehringer Ingelheim Türkiye’de Pazar Erişim & Sağlık Hizmetleri İnovasyon Müdürü olarak görev yapan Sine İlday, META (Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) Bölgesi’ne Pazar Erişim Müdürü olarak atandı. İlday, bundan sonra görevine Dubai’den devam edecek.

Çalışanlarına yatırım yapma ve organizasyonel fırsatları çeşitlendirme ilkelerine istinaden global atamalarını sürdüren araştırma ve geliştirme odaklı ilaç şirketi Boehringer Ingelheim Türkiye’de yeni bir global atama daha gerçekleşti.

2017 yılından bu yana Boehringer Ingelheim Türkiye’de Pazar Erişim & Sağlık Hizmetleri İnovasyon Müdürü olarak görev yapan Sine İlday, META (Orta Doğu, Türkiye ve Afrika) Bölgesi’ne Pazar Erişim Müdürü olarak atandı. İlday’ın görevine Dubai’den devam edeceği belirtildi.

Türkiye’de Pazar Erişim Müdürü olarak görev aldığı süre boyunca Metabolizma, Onkoloji ve Kardiyovasküler ürün portföyünün pazar erişim süreçlerinin uygulanmasından sorumlu olan İlday’ın, yeni rolünde META Bölgesi ürün portföyünün fiyatlandırma, geri ödeme, listeleme ve ödeyici tarafında yürütülen süreçlerinden sorumlu olacağı belirtildi.

İlaç sektöründe Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim alanlarında uzun yıllar tecrübesi bulunan İlday, Ankara Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra, Ufuk Üniversitesi’nde MBA yüksek lisans eğitimini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz