Allergan, her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Cerebral Palsy gününe dikkat çekmek adına Cerebral Palsy Türkiye (Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı) iş birliği ile çocukların hayallerini resmettikleri bez çanta boyama etkinliği gerçekleştirdi.

Allergan Gönüllerinin destek verdiği projede her biri Kutup Yıldızı olan çocuklarımız hayalleriyle süslediği bez çantaları renklendirdi.

Global biyofarmasötik şirket olarak, yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler üreterek tüm dünyada hastalara sunan Allergan, Cerebral Palsy Türkiye (TSÇV) iş birliği ile Dünya Cerebral Palsy Gününe dikkat çekmek amacıyla bu yıl bez çanta boyama etkinliği düzenledi. Allergan Gönüllülerinin Cerebral Palsy’nin yeşil renklerini giyerek destek verdiği projede çocuklar uçsuz bucaksız hayallerini bez çantaların üzerine boyayarak ne kadar renkli dünyalara sahip olduklarını gösterdi.

Bu güzel ellerden çıkan bez çantalar daha sonra Allergan genel merkezinin bulunduğu plazada kurulan stantta sergilendi. Ayrıca stant yanına konulan fotoboot’ta herkes “Yıldızım Olur musun?” diyerek paylaştığı fotoğraflarla çocuklara destek mesajları verdiler. Çocuklarla gerçekleştirilen boyama etkinliğinin yanı sıra Allergan Çalışanlarıyla birlikte yeşil renginin tonlarının birleştiği bileklik atölyesi düzenledi. İlham veren konuşmalar bölümünde ise kendisi de Cerebral Palsy ile yaşayan ve birçok başarıya imza atmış Tuğba Erbilen Gültekin, yaşadığı süreci tüm içtenliğiyle katılımcılarla paylaştı.

Etkinlikte Dünya Cerebral Palsy Gününün Allergan için öneminden bahseden Allergan Türkiye Ülke Müdürü Kaniye Onat; “Cerebral Palsy hastalığı Türkiye’de dünya ortalamasının çok üstünde görülüyor. Biz de Allergan olarak özellikle Cerebral Palsy açısından yüksek risk grubunda bulunan prematüre bebeklerde, erken dönemde teşhis edilerek fizyoterapi ve rehabilitasyon açısından erken müdahaleye başlandığında büyük oranda gelişim sağlanabildiği için Kutup Yıldızları projemizi başlattık. Projemizle erken teşhis ve tedavinin çocukların ve ailelerinin hayatlarında ışık olduğunu gördük. Onların hayatlarında umut ışığı olmak bizim için çok önemli ve değerli. Ayrıca her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Cerebral Palsy Gününde çocuklarımızla bir araya gelerek gerçekleştirdiğimiz etkinlikle bu özel güne dikkat çekmek istedik” dedi.

Bu sene Cerebral Palsy’nin rengi olan yeşili ön plana çıkararak farkındalık çalışmaları yapan ve “Yıldızım Olur musun?” diyen Cerebral Palsy Türkiye (TSÇV) Genel Direktörü Nigar Evgin; “Dünya genelinde 17 milyon Cerebral Palsy’li kişi yaşıyor. Türkiye’de ise her yıl 6 binin üzerinde bebek Cerebral Palsy tanısı alıyor. Bu bebeklerin erken dönemde teşhis alabilmeleri ve uygun rehabilitasyona kavuşabilmeleri için filizlenme, büyüme ve yaşamın yenilenmesi anlamına gelen yeşil rengi Cerebral Palsy farkındalığını artırmak üzere 50’nin üzerinde ülkede kullanılıyoruz. Bu sene Türkiye’de de Dünya Cerebral Palsy Gününde kişiler yeşil giysileriyle, kurumlar ise logolarını yeşile dönüştürerek farkındalığı arttırmaya destek verdiler. İstanbul Boğazındaki köprüler ve önemli binalar da yine destek için 1 günlüğüne yeşile büründü” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz