Ocak 2018’den bu yana Lilly Uluslararası İş Birimi’nde Çoklu Kanal Etkileşim Danışmanı olarak görev yapan Deniz Dikmen Ukal, 1 Eylül 2019 itibariyle Lilly Türkiye Pazarlama Direktörü olarak atandı.

2005 yılında Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Ukal , 2006-2007 arasında Viyana Ekonomi ve İşletme Üniversitesi Uluslararası Pazarlama alanında eğitim gördü. 2007 yılında Sabancı Üniversitesi’nden işletme alanında yüksek lisans derecesi alan Dikmen Ukal, aynı yıl ilaç sektöründeki kariyerine başlayarak 2010 yılına kadar farklı firmalarda çeşitli roller üstlendi. Lilly ailesine Mayıs 2010’da Marka Müdürü olarak katılmasını takiben, Kasım 2011- Haziran 2012 tarihleri arasında kısa süreli görevlendirme kapsamında Fiyatlandırma ve Geri Ödeme Müdürü olarak görev yaptı. Haziran 2012 – Nisan 2015 yılları arasında Altı Sigma Kara Kuşak olarak görev aldıktan sonra Ocak 2018’e kadar Satış ve Pazarlama Lideri görevini sürdürdü. Ocak 2018’den bu yana ise Lilly Uluslararası İş Birimi’nde (IBU) Çoklu Kanal Etkileşim Danışmanı olarak görev yapan Ukal, 1 Eylül 2019 itibariyle Türkiye Pazarlama Direktörlüğüne atandı. Deniz Dikmen Ukal, yeni görevinde, Lilly Türkiye’nin pazarlama ekibine liderlik edecek ve aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olarak görev alacak.

Lilly İlaç hakkında
Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD’de kurulmuş olan Lilly, 140 yılı aşkın süredir devam eden güçlü bir mirasa sahiptir. Dünya çapında yaklaşık 33.000 çalışanı olan Lilly’nin, 8 ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında 7.800’den fazla çalışanı ve 8 ülkede Ar-Ge merkezi bulunan Lilly, 55’ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir. Lilly, Türkiye’deki faaliyetlerine 1950’lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye’de, diyabet, endokrinoloji, osteoporoz, merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, psoriasis ve erkek sağlığı alanlarında çeşitli ürünlerini Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır.www.lilly.com.trwww.facebook.com/LillyTurkiye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz