Dikkat! Kısırlığa Yol Açabilir

Son yıllarda özellikle sayısı artan obezitenin kısırlığa neden olduğuna ilişkin uyarı geldi. Konuya ilişkin konuşan Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Erkan Aksoy, obezitenin tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğuna dikkat çekti. 

Yanlış beslenme alışkanlıklarının yanı sıra hormonal etkenler, hareketsiz yaşam tarzı ve genetik geçiş gibi pek çok durumdan etkilenen obezitenin yol açtığı tehlikeler endişe vermeye neden oluyor. 

Obezitenin yol açtığı tehlikelere ilişkin konuşan Opr. Dr. Erkan Aksoy, obezitenin tedavi edilmesi gereken hastalık olduğuna vurgu yaparak, obezitenin diyabetin yanı sıra kısırlığa da neden olabileceğini söyledi. 

Özellikle obezite ameliyatlarıyla ilgili yanlış bilinen noktalara da değinen Aksoy, ameliyatların asıl amacının kilo verdirmek olmadığını söyleyerek, kilonun yanı sıra yandaş hastalıklardan da kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi. 

4 ayrı obezite ameliyatı olduğuna değinen Aksoy, hastanın hangi ameliyatı olacağının ise gereken değerlendirmelerin ardından kararlaştırıldığını belirtti. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz