Ek gıdaya geçiş, bebeğin tüm metabolizmasını etkileyen ve adaptasyon süreci gerektiren kritik bir dönemdir. Bebeklerin bu döneme alışma süresi ve verdiği reaksiyonlar farklılık gösterir. Ek gıda döneminde yeni besinlerle tanışan bebekler; alerji, ishal, kabızlık gibi problemlerle karşılaşabilir.

Ek gıdaya geçmenin bebek bünyesinde oluşturduğu reaksiyonlardan biri de pişik oluşumudur. Bebeklerin yeni tanıştıkları gıdaların farklı içerikleri olduğu için dışkının içerikleri de değişir. Ayrıca ek gıdaya geçiş ile beraber dışkılamanın artması da pişik oluşumunu tetikler.

Pişik oluşumunu önlemek, oluşan pişiği tedavi etmekten daha kolaydır. Özellikle bu dönemde pişik oluşumuna karşı önlem almak büyük önem taşır.

Mustela VBC Pişik Kremi ile Tek Adımla Çoklu Koruma

Pişik oluşumuna karşı bir koruma kalkanı olan Mustela Vitamin Bariyer Pişik Kremi, patentli doğal aktif bileşenlerin eşsiz kombinasyonu ile tahriş ve kızarıklığa neden olan faktörleri gidermeye yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir. %98 doğal kökenli içeriklerden oluşan ürünün içeriğindeki Avokado Perseose cildi rahatlatırken, Alkasya Oxeoline cildi korur ve Ayçiçeği Yağı Distilatı cildi destekler. Dermatolojik ve pediatrik gözlem altında hipoalerjenik olarak test edilen ürün, parfüm ve paraben içermez. Doğumdan itibaren kullanıma uygundur.

Mustela Vitamin Bariyer Pişik Krem, cilt üzerinde kolay dağılan özel formülü ile kullanım kolaylığı sağlarken, 50 ml seçeneği ile her el çantasında kolay bir şekilde tanışabilir.

MUSTELA HAKKINDA

Fransız Expanscience Laboratuarları’nın Anne Bebek cilt bakım markası olan Mustela, 60 yılı aşkın süredir yenidoğanlar, bebekler, çocuklar, hamilelik öncesi ve sonrası dönemi için; bebekler, gebeler ve yeni annelere yönelik cildin özel tüm ihtiyaçlarına yenilikçi dermo kozmetik ürünler geliştirmektedir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz