İlaç sektöründe fark yaratan ürünleri ve teknolojileriyle Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim,Ar-Ge alanındaki ödüllerine bir yenisini daha ekledi.Şirket Antalya’da düzenlenen 8. Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi Ar-Ge Ödüllerinde ‘En çok marka başvurusu yapan ilaç firması’ kategorisinde birinci oldu.Ödülü, şirket adına Abdi İbrahim Ar-Ge Direktörü Udaya Kumar Dude ve ekibi aldı.

Kongreye 7 poster ve 2 sözlü sunum ile katılım gösteren Abdi İbrahim, bir posteriyle de 3’üncülük ödülü kazandı.

Üretim faaliyetlerini genişletmek ve çeşitlendirmek için Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Abdi İbrahim Ar-Ge Direktörü Udaya Kumar Dude, “Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketleri arasında yer alıyoruz. Ar-Ge ve üretim altyapı­mızı her geçen gün güçlendirerek, dünyayla yarışır standartlarımızı işbir­liği yaptığımız şirketlerin de hizmetine sunuyor ve birlikte projeler geliştiriyoruz. Yurtdışı ve yurtiçi hedeflerimiz doğrultusunda, ilaç Ar-Ge’si ve üretimi konusunda bir merkez olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ar-Ge ekosistemimizin daha da kuvvetlenmesinin bizi daha da üst sıralara taşıyacağına inanıyoruz” dedi.

Türkiye’nin ilk akredite ilaç Ar-Ge Merkezi

2008 yılında 42 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’nin ilk akredite ilaç Ar-Ge Merkezi’ni hayata geçiren Abdi İbrahim’in sağlık sektörüne değer katan, öncü ve yenilikçi ürünler sunma yeteneğinin temelinde Ar-Ge ve inovasyon gücü yatıyor. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayımlanan son “Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi” raporuna göre Abdi İbrahim Ar-Ge Merkezi, personel sayısı en yüksek ikinci kategori olan D grubunda (75-250 personel) yer alan, performans endeksi sıralamasında sektöründe 1’inci, tüm sektörler arasında da 2’inci en iyi performansa sahip şirket olarak; Ar-Ge ve inovasyon gücünü perçinleyerek sürdürdüğünü gösteriyor. Şirket, yeni tedavileri Türk tıbbının hizmetine sunmaya yönelik çalışmalarının yanı sıra uluslararası arenada da ülkemizi farklı platformlarda ödüller alan Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiği ilaçlarla etkin bir şekilde temsil etmeyi amaçlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz