Yenilikçi insan kaynakları projeleriyle dikkat çeken Novartis, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) iş birliğiyle “Geleceğin İş Kadınlarını Destekliyoruz” eğitim programını başlatarak kız öğrencilere kılavuzluk etmeyi hedefliyor.

Program kapsamında belirli koşulları yerine getiren öğrencilere Novartis İlaç’ta staj imkânı, Novartis İlaç yöneticilerinden mentorluk fırsatı ve BAUSEM’de eğitim bursu gibi ödüller sunulacak.

Novartis İlaç ve Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) iş birliğiyle “Geleceğin İş Kadınlarını Destekliyoruz” eğitim programı hayata geçirildi. Bir dizi seminerden oluşan eğitim programı mayıs ayının sonuna kadar devam edecek. Alanında uzman konuşmacıların, kadın girişimcilerin ve sektörden profesyonellerin ilham veren konuşmalarının dinleneceği bu seminerler sayesinde geleceğin kadın liderleri olacak kız öğrencilerine kılavuzluk etmek hedefleniyor. Her üniversiteden tüm öğrencilere açık olan bu eğitim programına, başvuru koşullarını karşılayan tüm öğrenciler katılabilecek.

Yaklaşık 300 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen eğitim programının ilk seminerinde, Novartis Grup Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Senay Kızılkaya, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz ve eğitimci, TV programcısı, yazar Polat Doğru konuşmacı olarak yer aldı. “İş Hayatında Kadın Olmak” konulu oturumda konuşma yapan Dr. Senay Kızılkaya, “Novartis olarak insan kaynakları alanında her sene yeni iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. BAUSEM’le hayata geçirdiğimiz bu projemiz bizi çok heyecanlandırıyor. Kadınlara desteğimiz her alanda devam edecek” dedi. “Kariyer Yolculuğunuz” konulu oturumun konuşmacısı Prof. Dr. Şirin Karadeniz ise; “Bir bilim kadını ve akademik yönetici olarak, kadınlarımızın kariyer yolculuklarında rol modellere ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Gençlerimiz, zamanını yönetmek, hedef koyabilmek, ne istediğinin farkında olmak ve hedeflerine ulaşabilmek gibi konularda kendilerine yaşam boyu yatırım yapmalılar. Bu kapsamda Novartis ve BAUSEM iş birliğiyle gerçekleştirilen bu eğitim programının gençlerimize mentorluk etmek açısından çok önemli olduğuna inanıyorum. Bu programın bir parçası olmak mutluluk verici” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz