Türkiye’de 2007 yılından beri faaliyet gösteren ilaç şirketi Gilead Sciences Türkiye’nin Ruhsatlandırma Direktörlüğü görevine sektörün tecrübeli ismi Sezin Mert atandı.

33 yıldır HIV alanında önde gelen yenilikçi bir ilaç şirketi olarak tedavi, koruma, her basamakta tedaviye ulaşım ile yeni tedavi araştırmaları alanlarında ilerlemeler sağlayan Gilead Sciences’ın Türkiye ekibine katılan Sezin Mert, Mayıs ayı itibarıyla yeni görevine başladı.

Kariyerine 2005 yılında Pfizer İlaç’ta başlayan Sezin Mert, Ruhsatlandırma Departmanı’nda uyumluluk süreçlerinde görev aldı. Sonrasında sırasıyla Colgate- Palmolive Türkiye, Bayer Türk Kimya San. Ltd Şti şirketinde farklı yöneticilik pozisyonlarında yer aldı. Son olarak Bayer Türk Kimya şirketinde Türkiye ve İran Ruhsatlandırma Direktörü olarak görev yaptı. Sezin Mert’in İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği alanında lisans ve aynı üniversitede Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyoteknoloji, Mühendislikte İleri Teknojiler dalında yüksek lisans derecesi bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz