1 Mart 2019 itibarıyla Gilead Sciences’taki yeni görevine başlayacak olan Daniel O’Day, 2012 yılından bu yana Roche İlaç Bölümü CEO’luğu görevini yürütüyordu. Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Avrupa’da 30 yıl farklı liderlik rollerini üstlenen Daniel O’Day, Washington’daki Georgetown Üniversitesi’nde Biyoloji Lisans Diploması ve New York’taki Columbia Üniversitesi’ndeki Columbia Business School’dan MBA derecesine sahip.

Gilead Sciences Yönetim Kurulu Başkanı John C. Martin, “Kapsamlı bir araştırmanın ardından Yönetim Kurulumuz, Daniel O’Day’in Gilead’ı geleceğe taşıyacak doğru lider olduğuna karar verdi. Son derece bilimsel ve rekabetçi tedavi alanlarındaki başarıları, dünyadaki gelişen sağlık çevresi ile ilgili derin bilgi birikimi ve inovasyonu teşvik etmeye sarsılmaz bağlılığı göz önüne alındığında, Daniel O’Day bu rolü üstlenmek için benzersiz bir yeterlilikte.” açıklamasını yaptı.

Daniel O’Day ise “Gilead Sciences’ı, insanlığın HIV ve viral hepatit ile mücadelesini kökten değiştiren ilaçları geliştirmek için yaptığı çalışmalardan ötürü uzun yıllardır takdir ediyordum. Gilead Sciences, bu sayede dünya çapında insanlara erişim sağladı ve yenilikçi bilime odaklanarak küresel bir kuruluş haline geldi. Bu noktadan hareketle, Yönetim Kurulu, liderlik ekibi ve 11.000 çalışanımız ile birlikte, misyonumuza uygun olarak milyonlarca insanın yaşamını dönüştürmeye devam edeceğimize inanıyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz