125 yılı aşkın süredir hastalıklarla mücadele için yeni ilaç ve aşıların keşfedilmesine ve geliştirilmesine katkıda bulunan MSD, yeni Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EEMEA) Bölge Başkanı’nı açıkladı. MSD Türkiye Bölgesi (Türkiye, Ukrayna ve BDT ülkeleri) Genel Müdürü Renan Özyerli, 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla MSD EEMEA Bölge Başkanlığı görevine getirildi. Renan Özyerli, MSD’nin dünyadaki en geniş bölgelerinden biri olan, çeşitliliği ve ekonomik büyüklüğü ile öne çıkan EEMEA’daki tüm strateji ve operasyonlarından sorumlu olacak. 2.1 milyar kişilik bir nüfusu barındıran EEMEA bölgesinde 70’den fazla ülkede faaliyet gösteren MSD, yaklaşık 1.800 çalışanı ile bölgedeki ilk 5 biyofarmasötik ilaç şirketi arasında yer alıyor.

Güçlü portföyü ile 125 yılı aşkın süredir dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaç ve aşılar geliştirerek yaşam için keşfeden MSD’de, üst düzey atama gerçekleşti. MSD Türkiye Bölgesi (Türkiye, Ukrayna ve BDT ülkeleri) Genel Müdürü olarak görev yapan Renan Özyerli, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EEMEA) Bölge Başkanlığına terfi etti. Özyerli, yeni görevinde bölgedeki 70’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve 1.800’e yakın çalışanıyla EEMEA bölgesinin en büyük 5 biyofarmasötik ilaç şirketinden biri olan MSD’nin bu bölgedeki tüm organizasyonuna liderlik edecek.

Özyerli, İstanbul Atatürk Fen Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesinde Mühendislik Yönetimi alanında MBA yaptı. İlaç sektöründe global şirketlerde edindiği satış ve pazarlama alanlarındaki tecrübesi ile 2004 yılında ülkemizin genel sağlık sigortasına geçtiği dönemde pazar erişim departmanında görev aldı. 2013 yılında MSD Türkiye’ye İş Birimi Direktörü olarak katılan Özyerli, 2015-2017 yılları arasında Çek Cumhuriyeti’nde MSD Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2017-2020 yıllarında MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü olarak görev alan Özyerli’nin çeşitlilik ve dahil etme kültürünü geliştirmeye odaklı liderlik tarzı, MSD Türkiye’nin yaratıcı projeleriyle dünyada ses getirmesini, yeteneklerini diğer MSD organizasyonlarına ihraç etmesini ve bu dönemde çok yüksek başarı göstermesini sağladı.

Renan Özyerli zengin deneyimi ve bilgi birikimi ile yeni görevinde MSD EEMEA Bölge Başkanı olarak MSD’nin bölgesel faaliyetlerine liderlik edecek ve ekibinin başarısını sürdürmeye devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz