Dr. Meltem Özel Karataş

“İnsan için değer” vizyonuyla 100 yılı aşkın süredir hizmet veren Türkiye’nin ilk ilaç firması İbrahim Etem – Menarini, alanında yine bir ilki gerçekleştirerek “İyi Farmakovijilans Uygulamaları” sertifikasını alan ilk ilaç firması oldu.

Türkiye’nin en köklü ilaç firmalarından İbrahim Etem – Menarini, gerçekleştirdiği projeleri ve başarılarıyla dikkat çekiyor. İbrahim Etem – Menarini, “ilaç güvenliliği” anlamına gelen farmakovijilans faaliyetlerinde insan sağlığına yaptığı hizmetin etik değerlerini en doğru şekilde yansıttığına inanıyor.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından verilen “İyi Farmakovijilans Uygulamaları” sertifikası kapsamında İbrahim Etem – Menarini’nin yürüttüğü farmakovijilans çalışmaları denetlenerek; uygunluğu kanıtlandı ve ilaç güvenliliğine verdiği önem sertifika ile tescillendi.

Büyük emeklerin sonucu
İbrahim Etem – Menarini Medikal Direktörü Dr. Meltem Özel Karataş “Türkiye’nin ilk ilaç firması olan İbrahim Etem – Menarini’nin bu başarısının arkasında, bugüne kadar farmakovijilans departmanında yer alan bütün arkadaşlarımızın emeği var. Yaptıkları katkılardan ötürü Ecz. Merve Çalışır Çağal ve Ecz. Begüm Elmas’a ayrıca çok teşekkür ederiz. Herkes sistemin en güzel şekilde çalışması için çaba harcadı ve sonunda en doğru farmakovijilans sistemine ulaşıldı. Üst yönetimden başlamak üzere tüm firma çalışanları olarak farmakovijilansı titizlikle ele alıyoruz. Bu alanda sağladığımız yüksek standardımızı korumak için yine var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz