Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği ve İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası 31 Mart 2020 tarih ve 31074 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2020/3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı doğrultusunda daha önceden Nisan ayı sonuna kadar ertelenmiş olan tıp ve sağlık etkinliklerinin 2020 yılı sonuna ertelenmesi konusunda Sağlık Bakanlığı’na bir başvuruda bulunmaya hazırlanıyor.

Bu başvuru hazırlığı sonrasında Corona Virüs dolayısı ile zor günler geçiren turizm sektörü şaşkınlık yaşıyor. Daha önceden yapılmış olan anlaşmaları Eylül ve sonrasına erteleyen otelciler ve turizm MICE* acenteleri böyle bir durumun mevcut ekonomik koşullarda bir çok firmayı iflasa götüreceğine ve bir çok firmanın istihdamı durdurmasına yol açacağını belirtmekte.

Turizm Bakanı ve TURSAB Devreye Girmeli

Corona Virüsü’nün dünyada yarattığı ekonomik durgunluk sonrasında Turizm Bakanlığından ve TURSAB’dan yeteri kadar destek alamadıklarını belirten acenteler, yetkililerin artık devreye girmesini bu başvuru hazırlığının önümüzdeki süreçteki gidişat doğrultusunda değerlendirilmesini talep ediyorlar.

Taslak başvuruyu görüntülemek için tıklayınız.

*MICE Nedir : Toplantı, Etkinlik, Kongre ve Fuar etkinlikleri yapan turizm acentalarına verilen bir ünvandır. İngilizcesi Meeting, Incentive, Conferences, Exhibitions kelimelelerinin baş harfi olan bir turizm alanıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz