Danimarka merkezli global sağlık şirketi Novo Nordisk Türkiye, Capital Dergisi’nin 1480 yöneticinin katılımıyla gerçekleştirdiği “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” anketinde ilaç sektörünün “En Beğenilen Şirketi” olarak ilk sırada yer aldı.

Diyabet alanında 96 yıllık yenilikçiliğe ve liderliğe sahip global bir sağlık şirketi olan Novo Nordisk Türkiye, Capital Dergisi tarafından gerçekleştirilen “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında ilaç kategorisinde “En Beğenilen Şirket” seçildi. Diyabet, obezite, hemofili, büyüme bozuklukları ve diğer ciddi kronik hastalıkları yenmeye odaklı Novo Nordisk Türkiye, 1995 yılından beri 250’den fazla çalışanı ile faaliyet gösteriyor.

Capital Dergisi’nin, ZENNA Araştırma ve Danışmanlık işbirliğiyle bu yıl 19. kez gerçekleştirdiği “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasına 55 ayrı sektörden 600’ün üzerinde şirketten 1.480 yönetici katıldı. Araştırmada şirketler; ekonomiye katkı, çalışan memnuniyeti, çalışana sunduğu sosyal imkanlar, çevreye karşı duyarlılık, finansal sağlamlık, güvenilir olma, hizmet ve ürün kalitesi, sürdürülebilirlik stratejisi, müşteri memnuniyeti gibi 23 performans kriterine göre değerlendirildi.

Novo Nordisk Türkiye Genel Müdürü Dr. Burak Cem, “Bugüne kadar kazandığımız etik değerler ve en beğenilen ilaç şirketi ödüllerine bu birinciliği katmaktan dolayı mutluyuz. Capital dergisinin anketi tüm şirketler tarafından takip ediliyor ve biz de Novo Nordisk olarak her yıl katılmaya özen gösteriyoruz. Novo Nordisk Türkiye’de yaptığımız her işte hastaları odağımıza alıyor, çevre ve sosyal sorumluluk bilincimiz ve geleceğe yön veren tedavilerimizle insan hayatını iyileştirmeye kendimizi adıyoruz. Her sabah güne bu sorumluluk ve şevkle başlıyor, birbirimize ve firmamıza olan inancımızla yüz binlerce hastanın ve ailelerinin hayatını değiştirebilmek için çalışıyoruz. Özel sektör yöneticilerinin 20’nin üzerinde performans kriterine göre yaptığı değerlendirme sonucunda sektörümüzde şirketimizi birinciliğe layık görülmesi bizim için çok değerli. Bu sonuç ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor ve bizi daha da motive ediyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz