İngiliz Bilim İnsanlarından Korkutan Uyarı

İngiliz bilim insanları Covid-19 yasaklarını kaldırma kararı alan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a karşı çıkarak sonraki varyantın daha ölümcül olabileceğine ilişkin uyarıda bulundu.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın 2 yıla yakın süredir devam etmekte olan Covid-19 kısıtlamalarını kaldırma kararına karşı tepki gösteren İngiliz bilim insanları, sıradaki varyantın bulaşan kişilerin 3’te 1’inin ölmesine neden olabileceğini belirttiler.

OMİCRON VARYANTININ HAFİF SEYRETMESİ ŞANSTI

Johnson’ın bugün açıklaması beklenen “Covid-19’la yaşama stratejisi” kapsamındaki kaldırma kararı yerine İngiliz bilim kurulu üyeleri tarafından sunulan rapora göre Covid-19’un yeni varyantlarının çok fazla ölüme sebebiyet verebileceği bilimsel olarak açıklanırken, raporda ise Omicron varyantının daha hafif olmasının yalnızca bir şans olduğu ifade edildi.

Yetkililerin virüsün ortadan kalkmış gibi davranmalarının onaylanmadığı raporda, sıradaki varyant sebebiyle yüzde 10 seviyelerindeki öldürme oranının ise yüzde 35 seviyelerine çıkabileceği ileri sürüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz