“Her metrekaresinde Bayraktar’ın emeği var”

İstanbul’un en modern hastanelerinden birisi olan Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanenin her karesinde Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar’ın emeği olduğunu söyledi.

İstanbul’un en modern hastanelerinden birisi olan otel konforundaki 350 yataklı 110 yoğun bakım yatağına sahip Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi için açılış töreni düzenlendi. Açılışta konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hastanenin her karesinde Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar’ın emeği olduğunu söyledi.

OTEL KONFORUNDA

Sarıyer Çayırbaşı’nda bulunan hastanenin açılışına Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Cumhur ittifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Salih Bayraktar’ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mustafa Demir ve Canan Kalsın, Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı. Sağlık Bakanı Koca açılışta yaptığı konuşmada hastanen 54 bin metrekare alanda 100 bin metrekare kapalı alana sahip 93 poliklinik 110 yoğun bakım yatağı ve 13 ameliyathanesi bulunan tam teşekküllü ve otel konforunda ve tüm çalışmalarda örnek alınacak bir hastane olduğunu söyledi.

İLAÇTA MİLLİLEŞTİĞİMİZ BİR DÖNEM GEÇİRECEĞİZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyanın iyiliği için güçlü ve ideal Türkiye’ye ihtiyaç olduğunu belirterek “Zor bir dönemden geçiyoruz. Hepimiz üzerimize düşen sorumluluğun farkında olmak durumundayız.” dedi. 31 Mart’ın sadece bir belediye başkanı, muhtar, meclis üyesi seçtiğimiz bir seçim olmadığını kaydeden Koca, “31 Mart aynı zamanda birlik ve beraberliğimizin daha güçlü ve lider bir ülke noktasında şekillendiği bir seçim olacak” diye konuştu. Koca, Türkiye’nin önümüzdeki dönemi dışa bağımlılığının yüksek olduğu ilaç, malzeme, cihaz ve aşıda her geçen gün yerlileştiren, millileştiren bir dönem olarak geçiriyor olacağını da vurguladı.

BAYRAKTAR PROJESİNİ REVİZE ETTİRDİ

Koca, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sayın Salih başkan, abi diyorum, ben bakanlığa atanmadan önce bu hastaneyi yaptığını çok iyi biliyorum. Benimle çok konuşmuştur. Bu hastaneye ben bakan olmadan önce beni getirerek ziyaret etmemi sağlayan, bir eksiğiniz var mı? Bunu nasıl tamamlayabiliriz gayret ve çabası içinde olan bir Salih abiden bahsediyorum. Nerdeyse her karesinde emeği olan sadece hastanenin yapımı değil, projesinde de özellikle gayret içinde olan hatta projesini revize ettirdiğini biliyorum. Bu hastanenin projesi, bizim bugüne kadar inşa ettiğimiz birçok hastaneye göre gerçekten örnek aldığımız bir hastane kimliğini taşıyor.”

HASTA SEVKİ BİTECEK

Koca yeni dönemde sağlık kuruluşlularını nitelikli hale getirip ve özellikle her alanda branş çeşitliliği oluşturarak hekim ihtiyacını gidererek nitelikli hizmetlerin verilebilir olduğu, bölgesinde hastasını mümkün mertebe sevk etmeyen bir sağlık kuruluşu olarak planlamak istediklerini kaydetti. Koca, “Sarıyerli kardeşlerimizi sağlık hizmetini bölgesine en yakın olan bu hastanede vermeyi hedefliyoruz. Yani başka bir hastaneye sevkini her geçen gün azaltan bir yaklaşım içerisinde olacağız. Nitelikli branşları da ve hekim ihtiyacını da gidererek takip edeceğimizi belirtmek isterim. Zaten bu noktada Salih Başkan bizi her noktada, eksiği tamamlamak için gece gündüz demeden arama hakkına her zaman sahip. Zaten arar. Bizde bu anlamda üzerimize düşeni yapma noktasında son derece gayretli oluruz. O noktada hiçbir endişeniz olmasın.” İfadelerini kullandı.

ENGELLER AŞILARAK YAPILDI

Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan adayı Salih Bayraktar da konuşmasına “Bu hastane kolay olmadı. Meşakkatli bir süreç yaşandı. Arazinin sahibi Tekel 2 yıl geç teslim etti. Zeminde su çıktı. Tekrar proje yapıldı ve aşıldı. Tam hastanemizin ortasında idare bina olarak planlanmış bir tarihi eser binamız vardı. Bu da süreci aksattı. Yılmadan, usanmadan peşini bırakmadan sureci takip ettik. Hastanemizi mevcut haliyle 1 yıl önce açtık. Bir an önce vatandaşımıza hizmet verelim diye. Hastanemizin eksikleri yüzde 90 oranında tamamlandı. Hastanemiz bugün itibariyle tam teşekkülü bir şekilde hizmet veriyor.” dedi.

KAZANAN SARIYER OLSUN

Bayraktar, “Sarıyer’in 31 Mart’ta bir kader seçimi yaşayacağını da belirterek “Bu seçim Sarıyer’in kaderini belirleyecek bir seçim. Ben Sarıyer’in bekası için bu seçimi çok önemli görüyorum.Gerçekten hizmetlerde bizimle boy ölçüşemezler. Bizim yaptıklarımızı hayal dahi edemezler. Onları bir kenara bırakıyoruz. Sarıyer’in geleceği ve huzur endişesini yaşıyoruz. Hepimizin hayali huzur ve gelecek endişesi olmayan ve tüm sorunları çözülmüş bir Sarıyer değil mi? O zaman, ortak hayalin etrafında bütünleşme zamanıdır. Kazanan Sarıyer olsun, kazanan çoluk çocuğumuzun geleceği olsun.’ şeklinde konuştu.

SARIYER STRATEJİK BİR SAĞLIK MERKEZİ

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu da “Böyle bir hastaneyi açmakta bizi şereflendiren Sayın bakanıma teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürlerden bir tanesi, en az bizim kadar hastanenin tüm sorunları ile birebir ilgilenen Salih başkanımıza. Çünkü bu hastanenin yapımında her dakika bize ‘ne durumda hocam, biz ne yapabiliriz. Şu sorunu var beraber çözelim’ diyen bir başkandı. Allah ondan razı olsun. Bu hastane gerçekten onun sayesinde bu hallere geldi. İkinci bir şey, Sarıyer sağlık anlamında en stratejik yerlerden birisi ve bu hastane İstanbul’daki en modern hastanelerden birisi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz