Novo Nordisk Türkiye,son dönemde yapılan atamalarla kadın yöneticilere global kariyer kapılarını sonuna kadar açarak , kadın yöneticilerin organizasyonlarında ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gösterdi.

Esra Gökşen, Tedaviye Erişim ve Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü olarak Novo Nordisk Türkiye ekibine katıldı.Ruhsatlandırma, fiyatlandırma ve pazara erişim konularında oldukça tecrübeli olan Gökşen, 8 Mart dünya kadınlar gününde görevine başladı.

Son dönemde, Novo Nordisk Türkiye ekibinden 4 kadın yönetici de SEEMEA (Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi’ne transfer oldu.

Aslı Kurt SEEMEA Diabet İş Ünitesi Direktörü

Didem Özkan SEEMEA İnsan Kaynakları Direktörü

Ayça Öztürk Orhun SEEMEA Biyofarma İş Ünitesi Direktörü

Ve Tuba Aksoy SEEMEA Regülasyon Direktörü olarak Novo Nordisk dünyasının global yöneticileri arasına katıldı.

Novo Nordisk Türkiye organizasyonu başarıyı ödüllendiren ve hep daha iyiye ulaşmayı hedefleyen kültürüyle, kadın profesyonellerin kariyerlerinde yükselmelerini destekliyor. Dünyanın birçok ülkesine kadın yönetici ihraç ediyor.

Faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde cinsiyet eşitliği uygulamalarına büyük önem veren ve Fırsat Eşitliği Modeli’ni prensip edinen Novo Nordisk, kadın çalışanların üst yönetimde daha fazla yer almasını sağlamak için cam tavanları yok ediyor.

İşe alımlarda ve terfilerde kadın ve erkek çalışanlara eşit fırsatlar sunan Novo Nordisk Türkiye’de son dönemde birçok yeni kadın yönetici ataması gerçekleşti.

Yeni atanan direktörler görevlerine 110 ülkeyi kapsayan İstanbul’daki bölge yönetim merkezinde devam edecek.

Novo Nordisk kuruluş hikayesinin temelinde bilim ile tutkuyu iş hayatında birleştiren Marie Krogh ‘un güçlü iradesi yer alır. Zamanında Danimarka’nın tıp doktoru ünvanına sahip 4. Kadın olan Marie, bu yıl 100. Yılını kutladığımız Insulin’in Danimarka’ya getirilmesini ve bir şirket kurulmasını sağlamıştır. 1900 lü yılların başlarında Avrupa toplumunda evli bir kadının bu başarılara imza atması nadir görülebilecek bir başarıdır.

Novo Nordisk kuruluşundan bugüne kadınların iş hayatına kattığı değerleri bilen ve bunu açığa çıkartabilmeleri için tüm imkanları sağlamayı temel prensip edinmiştir. İşe alımlardan terfilere kadar çalışanlarımızın kariyer süreçlerinde eşit fırsatlar sunuyoruz.

Dr. Burak Cem, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye gerek genç ve dinamik nüfusu gerekse de etik değerlere sahip kaliteli iş gücü ile firmamız için vazgeçilemez bir uluslararası yönetim bölgesidir. Türkiye’den geniş bir coğrafyayı yönetmekle kalmıyoruz, aynı zamanda yetenek yönetimi stratejimiz doğrultusunda yönetici arkadaşlarımızı dünyanın farklı bölgesindeki ofislerimizde üst-düzey pozisyonlarda görevlendirerek yönetici de ihraç ediyoruz. Tüm dünyada 84 Türk Türkiye dışında farklı pozisyonlarda Novo Nordisk’te calışmaktadir. Novo Nordisk Türkiye organizasyonu kadın yöneticilerimizin ve çalışanlarımınız başarı hikayeleri ile doludur. Özellikle Türkiye’deki kadın çalışanlarımızın başarısı ve aldıkları uluslararası terfiler bizim için gurur kaynağı oluyor.”

Kadın ve erkek çalışanlar için fırsat eşitliğini ilke edinen Novo Nordisk, KAGİDER Fırsat Eşitliği Sertifikası’na sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz