Astellas İlaç, kanser hastalarının ve yakınlarının hastalıkla mücadele ederken karşılaştıkları sıkıntıları hafifletecek fikirler bulmayı hedefleyen C3 ödüllerinin bu yıl beşincisini düzenliyor.

Hastaların ve hasta yakınlarının hayatını kolaylaştırma ve yaşam kalitelerini artırma vizyonundan hareketle yeni fikirlerin önünü açmayı hedefleyen Astellas İlaç, bu yıl beşinci kez düzenlenecek olan C3 Ödülleri için katılım çağrısı yapıyor. Bu yıl COVID-19’un kanser bakımı üzerindeki artan yükünü hafifleten ve kanser hastalarını etkileyen sağlık eşitsizliklerini gideren çözümler teşvik ediliyor.

Toplam 200.000 USD tutarında bağış ve kaynak sağlanacak

Son başvuru tarihi 28 Eylül olarak belirlenen yarışmanın finalistleri Aralık ayında belirlenirken kazanan isimler Mart 2021’de açıklanacak. Büyük Ödülün 100.000 $ olarak belirlendiği yarışmada, İnovasyon Ödülü olarak da iki kişiye ellişer bin $ ödül verilecek. Fikirlerin; mevcut çözümlerden farklı, özgün ve ölçeklenebilir olması kriterleri üzerinden değerlendirileceği yarışmada tüm kazananlara, fikirlerini geliştirmelerine ve ilerletmelerine yardımcı olacak araçlara ve kaynaklara erişim sağlanacak.

Önceki kazananlar arasında kanser hastaları da var

Bu yıl beşincisi düzenlenecek yarışmanın önceki kazananları arasında kanser hastaları, hasta bakımı ile ilgilenen yakınlar ve profesyoneller, sağlık hizmeti sağlayıcıları, hasta hakları savunucuları, girişimciler ve daha fazlası yer alıyor. Önceki yıllarda ödül kazanan fikirler arasında pediatrik hastaları aktif ve bilgili tutmak için tasarlanmış bir video oyunu, aileler için özel bir çocuk bakımı ağı ve kanser hakkında türünün ilk örneği olan kolay anlaşılır dijital ses kayıtları bulunuyor.

Daha fazla bilgi ve başvuru için;

www.C3Prize.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz