Merck Nöroloji & İmmünoloji Global Stratejik Pazarlama Direktörü Merve Karcı Gençer oldu

Çalışan memnuniyetini başarı kriterlerinin öncelikli odaklarından biri olarak kabul eden Merck Türkiye, şirket çalışanlarına yurt dışında kariyer fırsatı sunmaya devam ediyor. 2010 yılından bu yana Merck Türkiye’de görev yapan, 2018 yılından itibaren de Onkoloji Terapötik Alan Direktörlüğü görevini yürüten Merve Karcı Gençer, Amerika Birleşik Devletleri Massachusetts eyaletindeki Merck Nöroloji & İmmünoloji Global Stratejik Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı.

 Profesyonel kariyerinde 15 yıllık satış ve pazarlama deneyimine sahip olan Gençer; Maersk Lojistik Firması’nda Yönetici Adayı, L’Oréal ve Santa Farma’da Ürün Tanıtım Uzmanı ve Ürün Müdürü olarak çalıştı.

Galatasaray Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Merve Kancı Gençer, Metabolizma, Tiroid ve PKU, Büyüme Hormonu ve Nöroloji&İmmünoloji alanlarında ekibiyle birlikte geliştirdiği projelerle Global Brand Forum’da Merck Türkiye’nin ardı ardına 3 kez ödül almasına katkıda bulundu.

Sorumlu olduğu iş alanının başarılarında sürekli ve yenilikçi katkılar sağlayan Gençer, MEA (Middle East Africa) Bölgesi’nde de genişlemiş olan sorumluluklarıyla Nöroloji ve İmmünoloji alanının yeni ürün çalışmalarında aktif rol aldı. Son 2 yıldır Onkoloji alanındaki iş sonuçlarına ve çalışan bağlılığını artırıcı çalışmalara liderlik yaptı.

Merck Hakkında

Merck sağlık hizmetleri, yaşam bilimleri ve performans materyalleri alanlarında lider bilim ve teknoloji şirketlerinden birisidir. Hayat kalitesini iyileştirmek ve arttırmak adına 50 bin çalışanıyla kanserle ve MS ile savaşta kullanılabilecek biofarmasötik terapilerden, bilim araştırmaları ve üretim alanlarında faydalanılabilecek son teknoloji sistemlere, akıllı telefonlar ve LCD televizyonların sıvı kristallerine kadar pek çok teknolojiyi geliştirmek için çalışmalar yürütmektedir. 2017 yılında Merck 66 ülkede 15.3 milyar Avro’luk satış rakamına ulaşmıştır.


1668 yılında temelleri atılan dünyanın en eski farmasötik ve kimyasal şirketlerinden Merck’in, günümüzde halka arz edilmiş olan hisselerinin çoğunluğuna halen şirketi kuran aile sahiptir. Merck adı ve markasının küresel hakları Merck şirketler topluluğuna aittir. Bunlara tek istisnası Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada olup şirketler grubu faaliyetlerini burada EMD Serono, MilliporeSigma ve EMD Performance Materials adları altında sürdürmektedir.

http://www.merck.com.tr/tr/index.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz