Dünyada her yıl milyonlarca insanı etkileyen, belirli bir korunma yöntemi ve tek bir tedavisi olmayan, yaşam süresi ve kalitesini ciddi anlamda etkileyen kanser, acil çözüm bekleyen küresel sorunların başında geliyor. MSD Türkiye, onkoloji alanında hastalara yenilikçi çözümler sunmak için çalışan lider ilaç şirketleri arasında yer alıyor. 130 yılı aşkın süredir güçlü portföyüyle en zorlu hastalıklara karşı mücadele ederek yaşam için keşfeden MSD, her alanda hastalara daha sağlıklı bir yaşam sunmak için çabalıyor. Yürüttüğü klinik çalışmalar ve hayata geçirdiği farkındalık kampanyaları ile küresel sorunlarla mücadeleye yardımcı olmaya devam ediyor.

MSD Türkiye onkoloji alanında 60’tan fazla klinik çalışma yürütüyor

MSD, onkolojiyi günümüzün ve önümüzdeki yılların en değerli araştırma alanlarından biri olarak görüyor. Onkoloji alanında yaptığı çalışmalar, MSD’nin ilaç geliştirme faaliyetlerinin önemli bir kısmını oluşturuyor.

Onkoloji alanında yürüttüğü klinik araştırmalar ile kanserde yeni tedavi alanlarını inceleyen en geniş programa sahip olan MSD, 2018’den bu yana oluşan verilere göre, endüstri bazlı yeni başlatılan klinik araştırmalar sayısı açısından Türkiye’de ilaç şirketleri arasında lider konumda yer alıyor. MSD, kanser başta olmak üzere faaliyet yürüttüğü alanlarda karşılanmamış ihtiyaçlara odaklanan tedaviler keşfetmeye katkıda bulunacak yatırımlar yapıyor; üniversiteler ile iş birlikleri gerçekleştiriyor. MSD Türkiye organizasyonu içerisinde, Klinik Araştırmalar ekibinin onkoloji alanında yürüttüğü 60’dan fazla klinik çalışma bulunuyor.

Kanser; yaş, cinsiyet, dil, din, ırk ayırımı yapmaksızın tüm insanları etkiliyor.1 Türkiye’de en son resmi verilere göre erkeklerde yüz binde 259,9 kadınlarda ise yüz binde 183,2 oranında kanser sıklığı görülüyor. Kanserden korunma, önlem alma, riskleri azaltma ve doğru tedavi süreçleri konularında farkındalık ve bilinç kazanma büyük önem taşıyor. 2019 yılından bu yana akciğer kanserinin önlenmesi amacıyla farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalara imza atan MSD, hastaların doğru bilgiye güvenilir kaynaktan ulaşmasını sağlama amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. MSD “Sana Değer Akciğer” farkındalık kampanyasıyla da, akciğer kanserine karşı alınabilecek önlemler konusunda toplumsal farkındalığı artırmayı hedefliyor.

Referanslar:

  1. https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/akciger-kanseri-farkindalik-ayi.html (T.C Sağlık Bakanlığı)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz