MSD Türkiye, Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye) tarafından düzenlenen “IAmChamPion Ödülleri” programında kazandığı İnovasyon Ödülü ile bu alandaki öncülüğünü bir kez daha tescilledi.

“Yaşam için keşfediyoruz” vizyonu ile çalışmalarını yürüten MSD Türkiye, 2020’yi ödülle kapadı. MSD Türkiye, Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye) tarafından düzenlenen “IAmChamPion Ödülleri” programında jüri tarafından “İnovasyon” kategorisinde ödüle layık görüldü.

MSD Türkiye, “Türkiye’ye En Çok Katkı Sağlayan İnovasyon Uygulaması” Ödülüne, 81 merkezde süren 58 klinik çalışmasıyla layık görülürken ödülü 18 Aralık’ta gerçekleştirilen online törende aldı.

MSD Türkiye adına ödülü alan Renan Özyerli, kazandıkları ödülden dolayı heyecan duyduklarını belirtirken, “Tüm dünyanın Covid-19 aşısının bulunmasını beklediği böylesine zorlu bir yılda, klinik araştırmalar alanında ödül almaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. MSD Türkiye, ülkemizde klinik araştırmalar konusunda liderlerden biri konumunda bulunuyor. Sadece enfeksiyon hastalıkları alanında değil onkoloji alanında da birçok çalışmamız var. Yaptığımız çalışmalarla dünyaya da örnek oluyoruz. Klinik Araştırmalar Departmanımızda Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun olmuş, 135 arkadaşımız görev yapıyor. Arkadaşlarımız, bu araştırmaların yürütülmesi için her gün ciddi emek sarf ediyor. Bizi ödüle layık gördükleri için jüriye teşekkür ediyor, aynı zamanda MSD Türkiye’deki ekip arkadaşlarımı da tebrik ediyorum.” dedi.

Bu yılki program kapsamında jüri tarafından “Onur Ödülü”nün yanı sıra 12 farklı kategoride ödül dağıtıldı. “IAmChamPion Ödülleri” programı, Türkiye ve ABD arasındaki ikili ticaret ve yatırımların daha da geliştirilmesi amacıyla 2004 yılında kurulan AmCham Türkiye tarafından düzenleniyor. 2019’dan bu yana gerçekleştirilen ödül organizasyonu, başarı, vizyon ve liderlikleri ile ilham veren şirketlerin ve iş insanlarının çalışmalarını öne çıkarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz