Güçlü portföyü ile 130 yılı aşkın süredir dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaç ve aşılar geliştirerek yaşam için keşfeden MSD, Organon ile gerçekleştirdiği ayrılmanın tamamlandığını duyurdu. İki firmanın, hastaların ihtiyaçlarına daha fazla yanıt verecek ve odaklarına uygun çalışmalarla daha hızlı ilerlemesine olanak tanıyacak bölünerek büyüme kararının, MSD ve Organon için önemli faydalar sağlaması bekleniyor.

Yaşam İçin Keşfet misyonuyla çalışmalarına devam eden MSD, araştırma ve geliştirme alt yapısını güçlendirme hedefiyle, geçen yıl başlattığı Organon ayrılmasının tamamlandığını duyurdu. MSD, Dünya’da önde gelen Ar-Ge odaklı biyofarmasötik şirketi olma vizyonu ile Onkoloji, Aşı, Diyabet, Enfeksiyon Hastalıkları, İmmünoloji ve Hayvan Sağlığı odağı ile çalışmaya devam ederken; Organon ise kadın sağlığı alanında karşılanmamış ihtiyaçlara çözümler üretmek ve öncü biyobenzer ürünler ile hastaların inovatif tedavilere erişimini artırmak amaçlı sağlık çözümleri sunmaya odaklı, bağımsız bir şirket olarak yoluna devam edecek.

MSD başkanı Rob Davis gelişmelerle ilgili, “Bu adım, hem MSD hem de Organon için önemli bir dönüm noktası olma özelliği taşıyor. Organon artık geniş ve önemli bir ilaç ve ürün portföyüne sahip, bağımsız, halka açık bir şirket ; sürdürülebilir büyüme ve değer sunmaya tamamen hazır. Odaklandığı alanlarındaki liderliği ve sağlam yapısıyla MSD, değer yaratma kaynağı ve bilimsel inovasyonla birlikte güçlü bir konumda bulunuyor.” şeklinde konuştu.

MSD’nin duyurduğu güçlü değişim kapsamında gerçekleşen görev değişiklikleri açıklandı. MSD Türkiye organizasyonu Diyabet ve Temel Tedaviler İş Birimi Direktörü Alper Alptekin Organon İtalya Genel Müdürü, İş Geliştirme Direktörü Ece Gökdemirtaş MENAT Bölgesi Kurumsal İş Birlikleri Lideri, Finans Direktörü Mehmet Yavuz Organon DACH Bölgesi Finans Direktörü ve Diyabet Satış Müdürü Murat Oymak Türkiye Satıştan Sorumlu Ülke Lideri pozisyonlarına terfi ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz