• Novartis İlaç Türkiye, bu yıl da alanında prestijli üç farklı kuruluş tarafından ödüle layık görüldü. Kurum kültürü oluşturulması alanında araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunan Great Place to Work şirketinin düzenlediği “2019 Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde “En İyi İşveren” oldu ve 4. kez üst üste “Türkiye’nin En İyi İşveren” ödülünü aldı.
  • Novartis İlaç Türkiye, bu yıl da Aon Hewitt Türkiye’nin gerçekleştirdiği ve şirketlerin çalışan bağlılığı, liderlik, işveren markası ve performans kültürü başarı kriterlerine göre değerlendirildiği araştırmada “En İyi İşyeri” seçildi.
  • Ayrıca bu yıl 18.’si düzenlenen Capital Dergisi’nin Türkiye’de iş dünyasının en beğenilen şirketleri araştırmasında Novartis İlaç Türkiye, “En Beğenilen İlaç Şirketi” oldu.

Türkiye’de insan kaynağına yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Novartis İlaç, bu alanda gerçekleştirdiği çalışmaların sonucunda aldığı ödüllere bu yıl da yenilerini ekledi. Great Place To Work şirketinin düzenlediği “2019 Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırmasında Novartis İlaç, Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri seçildi. 4. kez üst üste alınan bu ödülün yanı sıra, bu yıl Novartis İlaç, özel ödül kategorisinde “EVP (İşveren Markası ödülü)”, “İnsan Kaynaklarında Dijital Dönüşüm” ve “Kadın Çalışanlar için En İyi İşveren” özel ödüllerine de layık görüldü.

İnsan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Aon Hewitt’in 2018 Aon Best Employers – En İyi İşyerleri programının da sonuçları belli oldu. Aon Hewitt Türkiye tarafından yapılan Türkiye’nin en geniş katılımlı işyeri araştırması olan bu programda; Novartis İlaç Türkiye bu yıl da “Aon Best Employers-Türkiye’nin En İyi İşyeri” ödülünü aldı. Toplamda 6. kez “En İyi İşyeri” olan Novartis, 2015’ten bu yana 4 sene üst üste “En İyi İşyeri” unvanını almış oldu.

Novartis İlaç Türkiye’ye bir ödül de Capital Dergisi’nin Türkiye’de iş dünyasının en beğenilen şirketleri araştırmasından geldi.59 sektörden 600’ün üzerinde şirketi temsilen 1.400 yöneticinin katıldığı araştırmada sektörlerin en beğenilen şirketleri, ilgili sektörün profesyonellerinin görüşleri alınarak belirlendi ve Novartis İlaç Türkiye, “En Beğenilen İlaç Şirketi” seçildi.

“Birlikte oluşturduğumuz güçlü bir kültüre sahibiz”

Türkiye’nin beğenilen şirketleri arasında yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Novartis Grup Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Senay Kızılkaya konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Şirket kültürümüz çok önem verdiğimiz ve sürekli daha iyiyi hedeflediğimiz öncelikli alanlarımızdan. Sürekli başarının temelinde mutlu ve huzurlu çalışanlar olduğunu biliyor ve bu yüzden çalışanlarımıza esnek çalışma modelleri ile hem kendilerini geliştirebilecekleri hem de organizasyona değer katabilecekleri çalışma ortamları sunuyoruz. Kültürümüzü daha da ileriye taşımak için her bir çalışanımızın görüşlerine ve geri bildirimlerine çok önem veriyoruz.Aldığımız ödüller bizlere daha iyi şeyler yapmak için ilham veriyor.’’ dedi.

Novartis İlaç Ödülleri

AON En İyi İşyeri Ödülü: 2015, 2016, 2017, 2018; Sürekli Mükemmellik Ödülü 2017

Great Place to Work Türkiye’nin En İyi İşverenleri Ödülü: 2016, 2017, 2018, 2019;

Kadın İstihdamında Sürdürülebilirlik Ödülü: 2016;
İş ve Yaşam Entegrasyonu Ödülü: 2016, 2017;

İnsan Kaynaklarında Dijital Dönüşüm Ödülü: 2019;

Kadın Çalışanlar için En İyi İşyeri Ödülü: 2019;

İşveren Markası Ödülü: 2019

Capital En Beğenilen İlaç Şirketi Ödülü: 2014, 2015, 2016, 2017, 2018

Top Employer Enstitüsü Türkiye ve Avrupa En İyi İşveren Sertifikası: 2017, 2018

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz