Ana Sayfa İK Terfi ve Atamalar Novo Nordisk Türkiye’de Yeni Yapılanma

Novo Nordisk Türkiye’de Yeni Yapılanma

Global sağlık şirketi Novo Nordisk’in Türkiye organizasyonu daha çevik ve etkin çalışabilmek hedefiyle yeniden yapılandı. Novo Nordisk Türkiye’de satış ve pazarlama bölümleri faaliyet gösterdiği terapötik alanlarda ayrı iş üniteleri altında birleştirildi.

Diyabet tedavisinde dünya lideri; obezite, hemofili, büyüme hormonu ve hormon replasman tedavilerinde öncü global sağlık şirketi Novo Nordisk, daha etkili ve çevik iş yapış tarzı için Türkiye’de organizasyonel değişikliklere gitti. Novo Nordisk Türkiye’deki satış ve pazarlama alanları faaliyet gösterdiği terapötik alanlara göre birleştirilerek ayrı ayrı iş üniteleri oluşturuldu.

Geleceğe yön veren tedavilerle insan hayatını iyileştirmek amacıyla çalışan Novo Nordisk’in strateji ve vizyonuna paralel yapılan bu değişikliklerle şirketin pazar dinamiklerine daha çevik bir şekilde uyum sağlaması ve karar alma süreçlerinde daha yalın olunması amaçlanıyor.

Diyabet Satış ve Diyabet Pazarlama fonksiyonları birleştirilerek yeni oluşturulan Diyabet İş Ünitesi Direktörlüğü’ne Biyofarma İş Ünitesi Direktörü Aslı Kurt atandı. Novo Nordisk Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olan Aslı Kurt, yeni görevinde şirketin diyabet portföyünün satış ve pazarlama faaliyetlerine liderlik edecek.

Yeni yapılanmada diyabet satış bölgeleri de ikiye ayrıldı. Ali Oduncu ve Devrim Seferoğlu Diyabet İş Ünitesi’ne bağlı Satış Müdürü olarak görevlerini sürdürecek. Obezite Satış ve Obezite Pazarlama fonksiyonlarının birleştirilmesiyle oluşturulan GLP-1 ve Obezite İş Ünitesi Direktörlüğü’ne ise Obezite Bölge Müdürü Mert Yıldırım getirildi.

Önceki yapılanmada Satış Müdürü görevini yürüten Alper Gürevin de yeni dönemde Obezite Batı Bölgeler Satış Müdürlüğü’ne atandı. Gürevin, bu görevine ek olarak Obezite Proje Müdürlüğü görevini de üstlenecek. Obezite Kıdemli Bölge Müdürü Kemal Karakuş da Obezite Doğu Bölgeler Satış Müdürü olarak görevini sürdürecek.

Yeni yapılanma sürecinde Ayça Öztürk Orhun da Biyofarma İş Ünitesi’nde Biyofarma İş Ünitesi Direktörü olarak Novo Nordisk Türkiye’ye katıldı.

2016 yılından beri Novo Nordisk Türkiye’de Hukuk ve Mevzuata Uyum Müşaviri olarak görev yapan Sinem Lütfiye Aydın ise yeni yapılanma çerçevesinde Hukuk ve Mevzuata Uyum Direktörlüğüne terfi etti.

ASLI KURT:

Novo Nordisk Türkiye Diyabet İş Ünitesi Direktörlüğü görevine atanan Aslı Kurt aynı zamanda Novo Nordisk Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi. 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Aslı Kurt, kariyerine aynı yıl Pricewaterhouse Coopers’ta uzman olarak başladı, 2005 – 2009 yılları arasında Johnson & Johnson’da sırasıyla Finansal Analist, Junior Ürün Müdürü ve Ürün Müdürü olarak çalıştı. 2009’da Boehringer –Ingelheim’a Ürün Müdürü olarak geçiş yaptı. 2011 – 2012 yılları arasında Pharmexx’te İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. 2012 yılında Novo Nordisk ailesine katıldı ve Biyofarma alanında Ürün Müdürü olarak görev yaptı. 2016’da Biyofarma İş Ünitesi Direktörlüğüne terfi etti. Son olarak da Novo Nordisk Türkiye Diyabet İş Ünitesi Direktörlüğü’ne atandı.

MERT YILDIRIM:

Novo Nordisk Türkiye GLP-1 ve Obezite İş Ünitesi Direktörlüğü’ne atanan Mert Yıldırım, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun. Kariyerine 2006 yılında Novartis Türkiye Satış Departmanında başladı. Daha sonra Pazarlama Departmanına Ürün Müdürü olarak geçerek kardiyovasküler ve metabolizma alanlarında çalıştı. 2010 yılında yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi bölümünde tamamladı ve 2012’de Novo Nordisk Türkiye’ye katıldı. 2014’de kariyerine uzun süreli iş rotasyonu ile Novo Nordisk Global Pazarlama Takımında Marka Yöneticisi olarak devam etti. 2018 yılında Novo Nordisk Türkiye yeni ürün lansman başarısıyla tüm Novo Nordisk içerisinde “Dünyanın En İyi Lansmanı Ödülü”nü alan lansman sürecine liderlik etti. 2018 Mayıs itibariyle kariyerine yeni kurulan Obezite Satış Departmanında Bölge Yöneticisi olarak devam etti. Son olarak da satış ve pazarlama fonksiyonlarından sorumlu GLP-1 ve Obezite İş Ünitesi Direktörlüğü’ne atandı.

AYÇA ÖZTÜRK:

Ayça Öztürk Orhun, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. 2005 yılında MBA derecesini tamamladı. İş hayatına 2001 yılında Wyeth’de Satış Temsilcisi olarak başladı. 2002 – 2005 arasında Lundbeck’te Ürün Müdürü, 2005 – 2012 yılları arasında da Johnson & Johnson’da sırasıyla Ürün Müdürü, Stratejik Planlama Müdürü, İş Geliştirme Müdürü, EMEA Bölge Pazarlama Lideri ve Pazarlama ve İş Birimleri Müdürü olarak görev yaptı. 2013’ten günümüze kadar da Amgen’de sırasıyla EEMEA Bölge Kıdemli İş Planlama ve Analiz Müdürü, EEMEA Bölge Kıdemli Stratejik Planlama ve Operasyonlar Müdürü, İş Mükemmelliği Direktörü, Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Ayça Öztürk Orhun, son olarak Genel Tedaviler İş Birimi Lideri olarak çalışıyordu.

SİNEM LÜTFİYE AYDIN:

Novo Nordisk Türkiye Hukuk ve Uyum Direktörlüğü’ne atanan Sinem Lütfiye Aydın, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi ve London School of Economics and Political Science’ta hukuk yüksek lisansı yaptı. 2006-2016 yılları arasında bir hukuk bürosunda çalıştı. Bu dönemde, ağırlıklı olarak orijinal ilaç şirketlerine başta klinik araştırmalar, ruhsatlandırma, fiyatlandırma, geri ödeme, tanıtım konularında olmak üzere hukuki danışmanlık hizmetleri verdi ve kendilerini dava süreçlerinde temsil etti. 2016 yılında Novo Nordisk Türkiye’ye Hukuk ve Uyum Müşaviri olarak katıldı. Son olarak da Novo Nordisk Türkiye Hukuk ve Uyum Direktörlüğü’ne atandı.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz