Novo Nordisk Türkiye; Güney Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’ne yönetici ihrac etti. Bu kapsamda Novo Nordisk Türkiye’de yeni atamalar gerçekleşti.

Novo Nordisk Türkiye, merkezi Danimarka’da bulunan Novo Nordisk’in global yönetimine yönetici ihrac etmeye devam ediyor. Önceki yıllarda da birçok yöneticisi yurt dışında üst düzey yönetici olarak gönderen Türkiye ekibi, bu kez Güney Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (SEEMEA) Bölgesi’ne yönetici ihraç etti. Novo Nordisk, dünyada lideri olduğu diyabet ve obezite dışında, büyüme hormonu eksikliği tedavisi, hemofili, hormon replasman tedavisi alanlarında da öncü firma olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Novo Nordisk Türkiye Biyofarma İş Ünitesi Direktörü Ayça Öztürk Orhun, SEEMEA Bölgesi Biyofarma İş Ünitesi Direktörü olarak atandı. Novo Nordisk Türkiye Biyofarma İş Ünitesi Direktörlüğü görevine Klinik, Medikal, Ruhsatlandırma ve Kalite Direktörü Rabia Demet Özcan; Novo Nordisk Türkiye Klinik, Medikal, Ruhsatlandırma ve Kalite Direktörlüğü görevine de Medikal ve Bilimsel Operasyonlar Müdürü Ömer Buğra Bahadır getirildi.

Ayça Öztürk Orhun, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu ve aynı üniversitede Executive MBA tamamladı. 2019 yılında Novo Nordisk’e katılmadan önce Amgen Türkiye ve Amgen EEMEA Bölge’de Satış Pazarlama, İş Mükemmeliyeti, Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Liderliği görevlerinde bulundu. Janssen Pharmaceuticals of Johnson & Johnson Türkiye ve EMEA Bölge organizasyonlarında yöneticilik yaptı.

Rabia Demet Özcan, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra kariyerine Schering Alman ilaç firmasında Ürün Müdürü olarak başladı. Ardından Sanofi İlaç’da Diyabet Medikal Müdürü, Diyabet ve Kardiyovasküler Medikal İşler Müdürü ve Tip 1 Diyabetten Sorumlu Global Medikal Direktör ve Global Medikal İnsülin Takım Lideri görevlerini üstlendi. 2017 yılında Klinik, Medikal, Ruhsatlandırma ve Kalite Direktörü olarak Novo Nordisk Türkiye’ye katıldı.

Ömer Buğra Bahadır, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra AstraZeneca’da Medikal Müdür olarak kariyerine başladı. Ardından Bausch+Lomb’da Türkiye ve Ortadoğu’dan sorumlu Medikal Müdür olarak görev yaptı. 2016 yılında Novo Nordisk’e katılarak Türkiye Klinik Araştırmalar Birimi’nde proje yönetimlerinde, ardından AAMEO Bölgesi GLP-1 & Obezite Müdürü olarak görev aldı. Bir süre Danimarka’da Global Ruhsatlandırma Departmanı’nda ruhsat süreçlerinden sorumlu oldu. Son 2 yıldır Novo Nordisk Medikal ve Bilimsel Operasyonlar Müdürü olarak çalışıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz