Nutricia ve akademik yayıncı Wiley, bebek beslenmesinde besinsel biyotiklerin artan rolünü vurgulamak için yeni bir kitap yayınladı. Sağlık profesyonellerine pratik bir kılavuz sunma amacı taşıyan “Bebek Beslenmesinde Biyotik Ailesi” kitabı, besinsel biyotiklerin; sağlıklı, dengeli bir bağırsak mikrobiyotasını ve bağışıklık sistemi gelişimini desteklemedeki rolünü anlatıyor.

Nutricia ve akademik yayıncı Wiley, sağlık profesyonellerine yönelik besinsel biyotiklerin, yaşamın erken döneminde beslenme ve sağlığa katkısını anlatan “Bebek Beslenmesinde Biyotik Ailesi” adlı kitabı yayınladı.

“Bebek Beslenmesinde Biyotik Ailesi” kitabı, anne sütünde bulunan veya anne sütü muadillerine ilave edilen besinsel biyotiklerin; sağlıklı, dengeli bir bağırsak mikrobiyotasını ve bağışıklık sistemi gelişimini desteklemedeki rolünü anlatıyor. Kitap, besinsel biyotik ailesinin prebiyotik ve probiyotik gibi tanınmış üyelerini incelemenin yanı sıra, simbiyotiklerin de sağlık üzerindeki faydalarını ele alıyor. Kitapta ayrıca uzmanlar tarafından sağlık üzerindeki etkileri yeni fark edilen postbiyotikler ve bebek beslenmesinde besinsel biyotiklere yönelik araştırmalar da yer alıyor.

Nutricia bebek beslenmesinde inovasyona öncülük ediyor

Yetişkinlerde sağlığı destekleyecek şekilde mikrobiyomu değiştirebilen besinsel biyotikler, bebek beslenmesindeki altın standart olan ve anne sütü muadillerinin geliştirilmesinde referans kabul edilen anne sütünde de bulunuyor. Beslenmenin, hamileliğin ilk gününden bebeğin iki yaşına kadar uzanan ilk 1000 günlük dönemde kritik bir role sahip olduğuna inanan Nutricia, bu alanda birçok inovasyon çalışmasına öncülük ediyor. Bu doğrultuda 1994 yılında anne sütü muadillerine belirli postbiyotiklerin ilave edilmesine katkı yapan Nutricia, 2000 yılında ise anne sütünde bulunan oligosakkaritlerin çeşitliliğini ve miktarını taklit eden benzersiz bir oligosakkarit kombinasyonunu ilk kez pazara sundu. Bebek beslenmesinde postbiyotiklerin sağlığa faydalarını işaret eden son araştırma ile Nutricia, en karmaşık ve en zengin içerikleri anne sütü muadillerine ekleyerek, bu alandaki iddiasını bir kez daha ortaya koydu.

“Bebek Beslenmesinde Biyotik Ailesi” kitabını ücretsiz indirmek için: https://www.essentialknowledgebriefings.com/downloads/the-biotics-family-in-early-life/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz