Onko Koçsel İlaçları, Türkiye’de özellikle kadınlar olmak üzere, erkeklerde ve çocuklarda da sıklıkla görülebilen idrar yolu enfeksiyonlarına karşı bitkisel destek sunan Utipro plus AF’yi Türkiye’ye getirdi. Utipro plus AF, doğal içerikli bitkisel kapsül formlarıyla hem mesanede hem de bağırsakta koruyucu etki mekanizmasıyla Türkiye’deki ilk ve tek ürün olma özelliği taşıyor.

30 yılı aşkın köklü geçmişi ile Türkiye’nin yüzde yüz yerli ilaç markası Onko Koçsel İlaçları, sağlık alanındaki yenilikçi yaklaşımları ile büyümeye devam ediyor. Geliştirdiği ve ürettiği ürünlerin yanında, Türkiye’de olmayan ürünleri de sağlık sektörüne kazandıran Onko Koçsel İlaçları son olarak, yaygın bir sağlık sorunu olan ve sıklıkla tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları için bitkisel içerikli Utipro plus AF ürününü Türkiye’ye getirdi.

Utipro plus AF’nin ana bileşeni olan Ksiloglukan (Xyloglucan), mukoza üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturur ve mukoza benzeri bir görev üstlenir. Bu nedenle mukozanın normal fonksiyonunu kazanmasını hızlandırarak, idrar yolu enfeksiyonları semptomlarını ortadan kaldırmaya ve zararlı bakterilerin mukozada tutunmasını engellemeye yardımcı olur. Hibiscus ve Propolis, idrar pH’sını dengeleyerek zararlı bakterilerin (özellikle üropatojenik E. Coli’nin) çoğalmasını ve yaşam ortamının oluşmasını engellemeye yardımcı olur.

Utipro Plus AF, idrar yolu rahatsızlığının ilk semptomları görülen hastalarda, beş gün boyunca günde 2 kapsül (her 12 saatte bir 1 kapsül) olarak ağızdan alınır. Hastalığın tekrarını önlemek için, ayda en az 15 gün boyunca günde bir kapsül alınır. Gerekirse, tedavi tekrarlanabilir. Antibiyotikle veya antibiyotiksiz kullanılabilir. Tekrarlayan sistiti önlemeye yardımcı olur. Tüm eczanelerden temin edilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz