2008 yılında Pfizer’e katılan, son görevi Pfizer Türkiye Global Ticari Operasyonları Liderliğinde takımıyla birlikte tüm satış ve pazarlama aktivitelerine kapsamlı destek vererek çözüm ortaklığı yapan Çağla Hullu, yeni görevinde Türkiye ve Polonya Hastane İş Birimi Lideri olarak çalışmalarına devam edecek.

ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Çağla Hullu, Sabancı Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yaptı. 2008 yılında Pfizer Türkiye’ye katıldıktan sonra artan ürün sorumlulukları üstlenerek Üroloji, Onkoloji ve Dahili Uzmanlıklar portföylerinde çalışmıştır. Türkiye Çok Kanallı Pazarlama Müdürü olarak Global Ticari Operasyonlar departmanına katılan Çağla Hullu, 2017 yılında Avrupa Orta Ölçekli Pazarlar Çok Kanallı Pazarlama Liderliği sorumluluğunu almış, 20’nin üzerinde ülkede sağlık profesyonellerine yönelik dijital portal lansmanları, gerekli altyapı ihtiyaçlarının karşılanması ve dijital uygulamaların etkin şekilde hayata geçmesine liderlik etmiştir. Son olarak Türkiye Global Ticari Operasyonları Lideri olarak takımıyla birlikte tüm satış ve pazarlama aktivitelerine kapsamlı destek vererek çözüm ortağı olarak çalışmıştır.

Çağla Hullu yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Pfizer Türkiye’de yetişen biri olarak Pfizer Türkiye ve Polonya Hastane İş Birimi Liderliği görevini üstlenmenin heyecanını yaşıyorum. Lider yetiştirmeye odaklı bir şirket olan Pfizer, insan kaynağı politikalarını da bu değer doğrultusunda örüyor ve çalışanlarına bireysel gelişim, yüksek performans ve başarı için her türlü olanağı yaratmayı hedefliyor. Bu fırsatları sunan bir ailenin parçası olmaktan mutluluk duyuyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz