P&G Türkiye’nin, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) işbirliğiyle Türkiye çapında sürdürdüğü “Olimpik Anneler” projesi kapsamında desteklediği 31 milli sporcudan 11’i, Avrupa Oyunları için gün sayıyor.

50 ülkenin katılacağı 2. Avrupa Oyunları, 21-30 Haziran 2019 tarihleri arasında Belarus’un başkenti Minsk’te gerçekleştirilecek ve Türkiye’den 100’ün üzerinde sporcu yarışacak.

Sporun sağlıklı ve özgüvenli nesiller için öneminden hareketle 2014 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile birlikte Olimpik Anneler Projesini başlatan Procter&Gamble (P&G), proje kapsamında 2017 yılından bu yana 31 genç milli sporcuyu Tokyo Olimpiyat Oyunları yolculuklarında destekliyor. Her biri kendi alanında gelecek vadeden sporculardan 11’i ve anneleri için heyecanlı yarış maratonu başlıyor. Sporcular 21 – 30 haziran tarihleri arasında Belarus’un başkenti Minsk’te yapılacak Avrupa Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecekler.

Konuyla ilgili açıklama yapan P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, P&G olarak projeyi; her güçlü sporcunun arkasında ondan daha güçlü bir anne olduğundan hareketle başlattıklarını hatırlattı. “Çocuğuna spor yaptıran her anne olimpik annedir” sloganıyla büyüyen proje kapsamında genç sporculara P&G’nin 30’uncu yılı olan 2017 yılından beri verdikleri desteği vurgulayan Turnaoğlu, “ Projemiz kapsamında Olimpiyat Oyunları’nda yarışma potansiyeli olan genç sporcuları ve annelerini desteklemeyi sürdürüyoruz. İnanıyorum ki aralarından büyük başarılar elde eden sporcular çıkacaktır” dedi. Turnaoğlu, Minsk Avrupa Oyunları’nda yarışacak tüm sporculara da başarılar diledi.

Kimler Gidiyor?

Proje kapsamında desteklenen sporcular TMOK işbirliği ile kendi branşında gelecek vadeden ve Olimpiyat Oyunları’nda yarışma potansiyeli olan adaylar arasından seçilmişti. Türkiye’nin 100’ün üzerinde sporcu ile temsil edileceği Avrupa Oyunları’nda; P&G’nin Olimpik Anneler projesi kapsamında desteklediği ve madalya kovalayacak sporcular ve branşları ise şöyle:

Ahmet Örken – Bisiklet

Evin Demirhan – Güreş

Busenaz Sürmeli – Boks

Yasemin Ecem Anagöz – Okçuluk

Mete Gazoz – Okçuluk

Neslihan Yiğit – Badminton

Burak Uygur – Karate

Bilal Çiloğlu – Judo

İrem Korkmaz – Judo

Ahmet Önder – Jimnastik

Buse Tosun – Güreş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz