Pharmactive ile Chiesi, 2018 yılında başlattıkları ortak pazarlama stratejisi ve üretim birliği anlaşmasını genişletiyor.

Birçok uluslararası ilaç şirketinin Türkiye’deki üretim ortağı Pharmactive, Chiesi ile 2018 yılında başlattıkları ortak pazarlama stratejisi ve üretim birliğini genişletiyor. Türkiye’de 10 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren İtalya merkezli uluslararası ilaç firması Chiesi Türkiye, yerel yatırımlarını artırmaya yönelik stratejisi kapsamında, Pharmactive ile beklometazon etken maddeli nazal steroid ilacı için yerel üretim anlaşması imzaladı. Pharmactive İlaç’ın Çerkezköy’deki üretim tesisinde gerçekleşen imza törenine her iki firmanın yönetim ekipleriyle birlikte Chiesi Türkiye Genel Müdürü Umut Meriç ve Pharmactive Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sancak katıldı.

Chiesi Türkiye Genel Müdürü Umut Meriç, yerel ilaç üretiminin yerel ekonominin desteklenmesi açısından önemli olduğu belirterek, ilaçta yerelleşme hedefine katkı sağlayacak bu anlaşma ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Dünya’da 80, Türkiye’de ise 10 yılı aşkın süredir hastaların tedavisi için yenilikçi çözümler sunan ve yaşamlarını sağlıklı olarak sürdürmelerine yardımcı olan Chiesi; solunum & allerji hastalıkları, yeni doğan yoğun bakım ve nadir hastalıklar alanlarındaki güçlü ürünlerini global deneyimi ile Türk tıbbının hizmetine sunmaktadır. İlaçta yerelleşmeyi önemseyen bir firma olarak geçtiğimiz yıl Pharmactive İlaç ile başladığımız iş birlikteliğinin kapsamını genişletiyoruz. Bugüne kadar ithal ettiğimiz ve portföyümüzde önemli bir yere sahip beklometazon etken maddeli nazal steroid sprey ürünümüzü Pharmactive İlaç iş birliği ile Türkiye’de üretme kararı aldık. Pharmactive Çerkezköy tesislerinde teknoloji transferinin tamamlanması ile yerel üretimimiz başlayacak. Global ölçekte cirosunun %20’den fazlasını AR-GE faaliyetlerine ayıran ve yenilikçi ürünler geliştirmekte olan Chiesi’nin, Türkiye’deki büyüme planlarının hayata geçmesi için kritik öneme sahip olduğunu düşündüğümüz bu iş birlikteliğinin artarak devam etmesinden mutluluk duyuyoruz.”

Pharmactive Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sancak ise “Üretim tesisimiz yüksek kapasite ve teknolojisiyle sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da sayılı ilaç üretim tesislerinden birisidir. Chiesi ile imzaladığımız 5 yıllık sözleşme dahilinde çalışmalarımız devam etmektedir. İşbirliğimizin kapsamının artması bizleri gururlandırmaktadır. Chiesi’nin lokal büyüme hedeflerine katkıda bulunmak bizler için mutluluk kaynağıdır” dedi.

Sancak, “Yaptığımız iş birliği anlaşmaları Pharmactive’in üretim kabiliyetinin ne kadar yüksek olduğunu göstermektedir. Son teknoloji üretim tesisi ve kalite standartları ile birçok uluslararası firmanın ilaç üretimi konusunda iş birliği yapmak istediği bir firma olduk. Bu iş birliğinin sadece ekonomik anlamda değil, toplum sağlığı açısından da faydalar sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Pharmactive İlaç Hakkında

Pharmactive İlaç, Aralık 2010’da kuruldu.Üretim tesisinin temelini Şubat 2011’de atan Pharmactive, 200 milyon doların üzerinde bir yatırımla, yıllık 330 milyon kutu üretim kapasiteli bir fabrikayı ülkemize kazandırdı. 108 bin metrekare alana kurulu Pharmactive üretim tesisi, 42 bin 500 metrekare kapalı alana sahip 1. etabı ile Türkiye’nin en büyük ve en modern üretim tesislerinden biri. Pharmactive, farklı terapötik alanlarda yenilikçi yaklaşımla geliştirdiği ilaçlarını, üstün kalite, hasta odaklı anlayış ve deneyimli ekibi ile doktor, eczacı ve hastaların hizmetine sunuyor. Pharmactive, dünya devi ilaç firmaları ile yaptığı stratejik üretim anlaşmaları ile toplum sağlığına faydalı ürünler üretmeye devam ediyor.

www.pharmactive.com.tr

Facebook : https://www.facebook.com/pharmactive/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/pharmactive-ila-sanayi-ve-ticaret-a-/

İnstagram: https://www.instagram.com/pharmactive/

Twitter: https://twitter.com/Pharmactiveilac

Chiesi Türkiye hakkında

Genel merkezi Parma, İtalya’da yer alan Chiesi, ilaç endüstrisinde 80 yılı aşkın bir süredir hizmet veren araştırma odaklı uluslararası bir sağlık grubudur. Chiesi solunum tedavileri, hastane ürünleri grubu ve nadir hastalıklar alanında yenilikçi ilaçlar araştırmakta, geliştirmekte ve pazarlamaktadır. Chiesi’nin Ar&Ge merkezleri Parma (İtalya), Paris (Fransa), Cary (ABD) ve Chippenham’da (Birleşik Krallık) bulunmakta olup satın alınan Danimarkalı şirket Zymenex’in AR-GE ekibi de, çabalarını klinik öncesi, klinik ve ruhsatlandırma programlarını geliştirmek için Chiesi ile birleştirmiştir. Chiesi’de 560’ı yalnızca Ar&Ge faaliyetlerinde görev yapmak üzere 5000’e yakın kişi çalışmaktadır.

www.chiesi.com ve www.chiesi.com.tr

Facebook : https://www.facebook.com/chiesimavikalpler/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/16204980/

İnstagram: https://www.instagram.com/mavikalpler_/

Twitter: https://twitter.com/mavikalpler_

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz