Pierre Fabre İlaç Türkiye, tüketici sağlığı ürünlerinin içeriklerini tanıtmak üzere Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde eczacılarla bir araya geldi.

Türkiye’nin önde gelen ilaç firmalarından Pierre Fabre İlaç (PFİ), Urisanol Flash ve Urisanol markalı bitkisel içerikli takviye edici gıda ürünlerini tanıtmak amacıyla 30 Nisan 2019 Salı günü Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde eczacılarla bir araya geldi.

Sağlıktan güzelliğe iz bırakmak kapsamında gerçekleşen toplantıda İstanbul’dan katılan eczacılar ile Pierre Fabre Tüketici Sağlığı kadrosu 700’ü aşkın ekili ve etiketli tıbbi bitki barındıran bahçeyi birlikte ziyaret etti. Toplantı, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nin açık alanında bulunan bitkilerin tıbbi biyolog eşliğinde bilgilendirmesi ile başladı. Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde 14 dönümlük alanda yer alan tıbbi bitki bahçesinde gerçekleşen interaktif toplantıda eczacılara bitkisel ürünler, tıbbi bitki içerikleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgiler verildi ve sera gezisi yapıldı.

Pierre Fabre İlaç Türkiye Genel Müdürü Dr. Hande Demirdere toplantıda, 1200’den fazla bitki türü ile dünyanın en zengin botanik arşivine sahip Pierre Fabre İlaç’ın doğal ürünlerinin oluşturduğu geniş portföyü, kurumun uzmanlığa verdiği önemi, tüketiciyi koruma yaklaşımını ve vakıf firması olarak tüm dünyada gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinin verilerine dikkat çekerek Pierre Fabre’nin botanik uzmanlığı ile uluslararası bir ilaç firmasına dönüşümünü anlattı.

Toplumda çok sık görülen önemli sağlık sorunlarından biri olan idrar yolu şikayetlerine karşı Pierre Fabre İlaç’a ait bitkisel içerikli takviye edici gıda ürünlerinin içeriklerinin tanıtıldığı toplantıda, inatçı idrar yolu şikayetlerinin tekrarlanmasının engellenmesinde Urisanol Cranberry Kapsül ile akut semptomların giderilmesinde yardımcı olan Urisanol Flash ürünlerinin hastaların yaşam kalitesine sağladığı katkılar eczacılar tarafından ilgiyle karşılandı.

Fransız eczacı ve botanikçi Pierre Fabre tarafından 1951’de kurulan ve hemen hemen tüm gelirini insanlığın iyiliği için harcayıp dünyanın her yerine yardım eli uzatan Pierre Fabre İlaç, Urisanol Flash ve Urisanol ürünlerinin temelini oluşturan “Botanik Uzmanlık” kimliğini,Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde birkez daha eczacılarla birlikte pekiştirdi.

Pierre Fabre İlaç Hakkında

Pierre Fabre Grubu, Ar-Ge kültürüne, etik ve farmasötik değerlere sahip, 50 yılı aşkın süredir halk sağlığına hizmet eden ikinci büyük bağımsız Fransız ilaç firmasıdır. 130 ülkedeki 13 bini aşkın çalışanı, firmanın ilaç, aile sağlığı ve dermokozmetik alanlarındaki mükemmeliyetçilik ve yenilikçiliğe duyduğu arzuya ortak olmaktadır. Grup, 2018 yılında 2.3 milyar Euro ciroya ulaşmıştır ve cirosunun % 60’ı uluslararası faaliyetlerinden elde edilmektedir. 47 ülkede iştiraki bulunan Pierre Fabre Grubu, 130 ülkede faaliyet göstermektedir. Grup, her yıl ilaçtan elde ettiği karın % 15’ini Onkoloji, Dermatoloji, Tüketici Sağlığı alanlarında yürütmekte olduğu Ar&Ge çalışmalarına aktarmaktadır. http://www.pierre-fabre.com.tr/ilac.php

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz