Türkiye sağlık sektöründe 35 yıldır üretim yapan yerli ve milli ilaç şirketi Polifarma, bir toplumun geleceğinin ancak eğitimle değişebileceğinin bilinciyle bugünün genç kızları geleceğin güçlü kadınları olsun diye Türk Eğitim Derneği aracılığıyla kız çocuklarının eğitim masraflarını üstleniyor.

Yüzde 100 yerli sermayeli Polifarma İlaç, sektöründe ilklere imza atarak Türkiye’nin sağlıkta dışa bağımlılığını azaltmak için çalışırken sosyal sorumluluk çalışmalarını da unutmuyor. Bir ülkenin kalkınmasında, sağlıklı ve güçlü bir topluma sahip olmasında eğitimin temel nokta olduğuna inanan Polifarma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle geleceğin güçlü kadınlarının eğitimine bugünden destek oluyor. Bu çerçevede Türk Eğitim Derneği’ne (TED) bağış yapan Polifarma, 10 kız çocuğunun 1 yıllık eğitim masrafını üstleniyor.

Konuya ilişkin detayları paylaşan Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Kumrulu, “Dünya her geçen gün değişiyor ama biz hala kadınlar için eşitlik konusunu konuşuyoruz. Bunu sağlamanın tek bir yolu var. Eğitim, eğitim, eğitim… Bir toplumda eğitimli kadınların sayısı ne kadar artarsa o toplum da o kadar güçlü, o kadar mutlu, o kadar sağlıklı olur. Biz de Polifarma olarak bu bilinçle ülkemizin geleceği olan genç kızlarımızın eğitimine destek olmak istedik ve Türk Eğitim Derneği’ne 10 kız çocuğumuzun 1 yıllık eğitim masraflarını üstlenmek için bağış yaptık. Bu ülkenin genç kızlarına inanıyoruz, onlar geleceğin güçlü kadınları olarak Türkiye’yi çok daha ileriye taşıyacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz