Prof. Dr. Ali Özer

Prof. Dr. Ali Özer kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Dr. Ali Özer hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Ali Özer Kimdir?        

Prof. Dr. Ali Özer, 1973 yılında doğmuştur. Yüksek öğretim eğitimine 1991 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış, 1997 yılında mezun olmuştur. 2000-2003 yılları arasında Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Bölümü’nde “Kayseri İl Merkezi’nde Çalışan Hekimlerin Hasta Hakları Konusundaki Bilgi Tutum ve Davranışları” konulu tezini tamamlayan Dr. Ali Özer, 2012 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde doçent olmuştur.

2016 yılında profesör olan Dr. Özer, 6 Nisan 2020 itibariyle Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir. Ayrıca 2009 yılından bu yana Halk Sağlığı Uzmanları Derneği üyelerindendir.

Prof. Dr. Ali Özer Kaç Yaşındadır?

1973 yılında doğmuştur. 2022 yılı itibariyle 49 yaşındadır.

Prof. Dr. Ali Özer Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

Prof. Dr. Ali Özer’in nerede doğduğu bilinmemektedir.

Prof. Dr. Ali Özer Ne Uzmanıdır?

Halk Sağlığı alanında uzmandır.

Prof. Dr. Ali Özer Hangi Üniversiteden Mezundur?

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Bölümü’nde “Kayseri İl Merkezi’nde Çalışan Hekimlerin Hasta Hakları Konusundaki Bilgi Tutum ve Davranışları” konulu tez yazmıştır.

Prof. Dr. Ali Özer Nerede Çalışıyor?

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi profesörüdür. Ayrıca 6 Nisan 2020’den bu yana Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Ali Özer Evli Midir? Çocuğu Var Mıdır?

Prof. Dr. Ali Özer’in özel hayatına ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Ali Özer Hakkında Basında Çıkan Haberler ve İçerikler Nelerdir?

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Özer, Kovid-19 pandemisine ilişkin yapmış olduğu açıklamalar ve tedbirlere ilişkin yapmış olduğu bilgilendirmelerle basında yer almıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz