Prof. Dr. Canan Ağalar

Prof. Dr. Canan Ağalar kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Dr. Ağalar hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Canan Ağalar Kimdir?

Prof. Dr. Canan Ağalar, 1962 yılında Ankara’da doğmuştur. Orta öğretim eğitimini Özel Yükseliş Lisesi’nde tamamladıktan sonra yüksek öğretim eğitimine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ile devam etmiş,1986 yılında mezun olmuştur.

Bandırma Devlet Hastanesi Acil Servisi ve Ankara 4. Verem Savaş Dispanserinde pratisyen hekim olarak görev yapan Dr. Canan Ağalar, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ihtisasını ise Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. Bu hastanede 4 yıl boyunca uzman olarak çalışan Dr. Ağalar, Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yardımcı doçent ve doçent kadrolarında da görev yapmıştır.

2003 yılından bu yana Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olan Ağalar, bir dönem ise Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Derneği (EKMUD)’nde genel sekreterlik görevini yapmıştır.

12 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (Türkiye EKMUD) olağan genel kurulundaki seçim ile dernek başkanlığına seçilen Ağalar, günümüzde de Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Yeterlik Kurulu (EMEK) Başkanıdır.

2018 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Hamidiye Tıp Fakültesi, Dahili Tıp Bilimleri Bölümü, Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim görevlisi olan Ağalar, 2011-2020 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Eğitim ve İdari Sorumlusu olarak görev yapmıştır. Günümüzde ise Medicana Sağlık Grubu Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü profesörüdür.

Ulusal ve uluslararası alanda 100 civarı yayınlanan yayını bulunan Prof. Dr. Canan Ağalar, 10 Ocak 2020 tarihinden bu yana da Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Canan Ağalar Kaç Yaşındadır?

1962 yılında doğmuştur. 2022 yılı itibariyle 60 yaşındadır.

Prof. Dr. Canan Ağalar Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

1962 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen nereli olduğu bilinmemektedir. 

Prof. Dr. Canan Ağalar Ne Uzmanıdır?

Enfeksiyon hastalıkları alanında uzmandır. 

Prof. Dr. Canan Ağalar Hangi Üniversiteden Mezundur?

eğitimine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. İhtisasını Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında tamamlamıştır.

Prof. Dr. Canan Ağalar Nerede Çalışıyor?

Medicana Sağlık Grubu Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü profesörü olan Prof. Dr. Canan Ağalar, 10 Ocak 2020 tarihinden bu yana da Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Canan Ağalar Evli midir? Çocuğu Var Mıdır?

Prof. Dr. Canan Ağalar’ın özel hayatına ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Canan Ağalar Hakkında Basında Çıkan Haberler ve İçerikler Nelerdir?

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Canan Ağalar, pandemi dönemide enfeksiyon hastalıklarına ve belirtilerine ilişkin yapmış olduğu açıklamalarla basında yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz