Prof. Dr. Firdevs Aktaş

Prof. Dr. Firdevs Aktaş kimdir? Kaç yaşında ve nerelidir? Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Dr. Aktaş hakkında merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz…

Prof. Dr. Firdevs Aktaş Kimdir?

Prof. Dr. Firdevs Aktaş 1952 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalında, 1997 yılından bu yana Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı görevinden emekli olmuştur.

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği üyesi olan Aktaş, 10 Ocak 2020’den bu yana Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Firdevs Aktaş Kaç Yaşındadır?

1952 yılında Bursa’da doğmuştur. 2022 yılı itibariyle 70 yaşındadır.

Prof. Dr. Firdevs Aktaş Nerede Doğmuştur ve Nerelidir?

1952 yılında Bursa’da doğmuştur. Aslen nereli olduğu bilinmemektedir.

Prof. Dr. Firdevs Aktaş Ne Uzmanıdır?

Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları alanlarında uzmandır.

Prof. Dr. Firdevs Aktaş Hangi Üniversiteden Mezundur?

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezundur. Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalında eğitim almıştır.

Prof. Dr. Firdevs Aktaş Nerede Çalışıyor?

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı görevinden emekli olmuştur. Ayrıca 10 Ocak 2020’den bu yana Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Firdevs Aktaş Evli midir? Çocuğu Var Mıdır?

Prof. Dr. Firdevs Aktaş’ın özel hayatına ilişkin bilgi bulunmamaktadır.

Prof. Dr. Firdevs Aktaş Hakkında Basında Çıkan Haberler ve İçerikler Nelerdir?

Kovid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Firdevs Aktaş, pandemiye ilişkin yapmış olduğu bilgilendirmelerle basında yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz